26 Haziran 2017 Pazartesi

Tiyatro ile çocuklara gıda güvenliği anlatılıyor

KAHRAMANMARAŞ'ta Dulkadiroğlu İlçe Gıda, Tarın ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personeli, kendi aralarında kurdukları tiyatro grubu ile çocuklara gıda güvenliği ile hijyeni anlatıyorlar.

24 Ocak 2017 Salı 11:37
Bu haber 610 kez okundu
 Tiyatro ile çocuklara gıda güvenliği anlatılıyor
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Tiyatro grubu ilk oyununu Beyza İlkokulu'nda sergiledi. Çocuklara meyve, sebze, sağlıklı beslenme ve hijyen konusunda bilgi vermek amacıyla oluşturulan gurubun ilk oyunu, öğrenciler tarafından beğeniyle izlendi. 

Ziraat mühendisleri Navruz Kalkan Yıldız, Latife Akar Burkaç, Nur Ahlatlı Kuşçuoğlu, Ercan Göktaş, Esengül Ak, Mahmut Sami Paksoy ve işçi Murat Bayraktar'dan oluşan tiyatro grubu, sahneye koydukları oyunlarında çocuklara çeşitli slaytlar ve animasyon ile kişisel hijyen, besin hijyeni, güvenilir gıda tüketimi, yazlık kışlık meyveler ve sebzelerin tüketimi ve bakliyatlar hakkında bilgiler verdi.

Hem eğitine hem de bilgilendiren oyun, bittiğinde öğrencilerden büyük alkış aldı. Yönetmen Navruz Kalkan Yıldız, çocukların aklında daha kalıcı olması ve eğlenerek öğrenmeleri için böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, "İlerleyen günlerde diğer ilkokullarımızda da bu gösterileri yapmayı planlıyoruz" dedi.

Dulkadiroğlu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref Yurdagül de farkındalık oluşturmak amacıyla teknik personelin tiyatro grubunu kurduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV