Öne Çıkanlar manisa Adilcevaz teknoloji kaçakçılık çiftçi

Bu haber kez okundu.

TKDK sınavındaki skandal sabul edilemez
TKDK`nin Ankara ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan lisans mezunu 144 kişinin nakil, 712 kişinin açıktan atanması; ayrıca önlisans mezunu 132 kişinin de yine açıktan atanması için düzenlenen sınav sonucu, toplam 988 kişinin kurum kadrolarına katılması planlanmıştı.

Ancak hafta sonu Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde yapılan sınavda tam bir karmaşa yaşanmıştır. Saat 10.00`da başlayacak sınav için 9.30`da hazır bulunan uzman adaylarına önce yarım saat, sonra 1 saat gecikileceği duyurulmuştur. Adaylar ancak saat 11.00`de içeri alınmış, buna rağmen farklı sınıflarda farklı saatlerde sınava başlanabilmiştir. Hatta bazı sınıflara soru kitapçığı hiç verilmemiş, katılımcıların da dışarı çıkması engellenmiştir. Uzman adayları karşılarında açıklama yapacak herhangi bir yetkili bulamazken, bu gayri ciddi ortam büyük tepkilere yol açmıştır.

Tüm bunların ardından TKDK tarafından "teknik aksaklıklar" nedeniyle sınavın iptal edildiği ve Aralık 2011`de yenileneceği duyurulmuştur.

Kırsal kalkınmayı gerçekleştirme ve bu doğrultuda Avrupa Birliği ile uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakları yönlendirme amacıyla kurulan TKDK`nin, personel alımı için düzenlenen basit bir sınavda bile böylesine yanlışlıklar yapması kabul edilemez bir durumdur. Söz konusu sınavda yaşananlar, tarımsal kamu yönetiminin içine düşürüldüğü durumu da gözler önüne sermektedir.

TKDK, adaylardan tekrar sınav ücreti alınmayacağını açıklamış olsa da, iptal edilen sınav için özellikle şehir dışından gelen meslektaşlarımızın maddi ve manevi olarak uğradıkları zararı kim telafi edecektir?

TKDK`nin tarım ve kırsal kalkınma projelerini de, bu sınavdaki "ciddiyetiyle (!)" ele almadığını umut ediyor, önümüzdeki süreçte meslektaşlarımızın mağdur edilmemesi için gerekli çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.Dr. Turhan TUNCER

Başkan

(Yönetim Kurulu adına)Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı