Öne Çıkanlar horoz dövüşü özel sektör teşvikleri sertifikalı tohum desteği paulownia ağacı fidanı vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

Torbalı Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali başladı

Torbalı’da tarımsal sanayinin gelişmesinde etkili ürünlerin başında gelen zeytin ve zeytinyağı için düzenlenen Torbalı Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali başladı. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı’nın armasının artık zeytin olduğunu açıkladı.

Torbalı Saipler Köyü’nde gerçekleşen şenliğin açılışına Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in yanı sıra Kaymakam Kadir Serter Otçu, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Torbalı’nın simgesi artık zeytin”

Torbalı’da 400 bin dekar üzerinde tarım alanı olduğunu belirten Torbalı Belediye Başkan Adnan Yaşar Görmez, “Bu alanın 100 bin dekarı zeytinlik alan. Bu bizim değerimiz, bunu en güzel şekilde bir marka yapmak üzere her yıl festivalimizi yapmaya devam edeceğiz. Torbalı’nın artık belediye arması zeytin oldu, hayırlı uğurlu olsun. Geçen hafta meclisten geçti, Torbalı’nın simgesi artık zeytin dalları” dedi.

“Sürpriz yatırımları müjdeleyeceğiz”

Torbalı’nın önemli atılımlar gerçekleştirdiğine değinen Başkan Görmez, “Torbalı, hükümetimizin bütün yatırımlarında öncelik aldı. Eğitimden sağlığa son 30 yılı katlayacak şekilde yatırımlar getirdik. Bu anlamda bizden desteğini hiç esirgemeyen AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’ya teşekkür ediyorum. 250 yataklı devlet hastanesi yaptık. Hastaneyi 70 bin metrekare üzerine yaptık, 45 metrekaresi kapalı alan. Eski hastanede çekilen çileli günler bitti artık. Vekilimiz de hastanemize 10 tane yeni doktor sağladı. İZBAN’ımız ile merkez ilçe olduk. Çoluğumuz çocuğumuz İzmir’e konforlu şekilde ulaşabiliyor. İzmir-Aydın asfaltında çalışmalarımız, yol üzerindeki kavşak çalışmalarımız devam ediyor. Kemalpaşa yolunun yapımına da başlayacağız. Son 10 yılda Torbalı’da kesilen inşaat ruhsat sayısı 3 bin civarında, bizim dönemimizde 4 bin 600 ruhsat kestik. Bu 3’e katlandı demek. Yatırımcıya ‘Ben burada iş yaparım’ demeyi Rabbim bize nasip etti. Torbalı için daha yapacaklarımız da var. Çok sürpriz güzel yatırımlarımızda olacak. Onları da sizlere müjdeleyeceğiz” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Kadir Serter Otçu ise Torbalı’nın sanayinin yanı sıra tarımda da önemli noktada olduğunu dile getirerek, devletin de Torbalı’daki dönüşümü uygun şekilde yapmak için katkı sağladığını vurguladı.

“2023 hedeflerine koşar noktada katkı sağlıyor”

Torbalılı olan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise hemşerileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Torbalı‘nın son zamanlarda sadece sanayisi ve ödediği vergileriyle gündeme gelmiş olmasına rağmen büyük bir tarım arazisine sahip olduğunu ve potansiyelini gösterdiğini belirterek, “Bu ilçenin kalkınması noktasındaki potansiyele ilişkin maalesef ön açıcı adımlar atılmamıştı. Bugün Torbalı başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye’ye örnek bir model ortaya koyuyor. Bir yanda sanayi bir yandan tarım ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023 hedeflerine koşar noktada hedef ortaya koymuş oluyor. Ben hem sanayi hem tarım sektöründe katkılar yapan Başkan Adnan Yaşar Görmez’e teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Şenlik kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenirken, alanda kurulan yörük çadırında vatandaşlara zeytinyağlı gözleme, sarma ile lokma ikram edildi. Şenlik kapsamında yerel sanatçılar da günboyu konserler verecek.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,