Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur Gıda makam aracı

Bu haber kez okundu.

Uluslararası Gıda Fuarı kapılarını açtı
ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından düzenlenen 20. Uluslararası Gıda Worldfood İstanbul Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı törenle açıldı. Törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi Topuz ve çok sayıda davetli katıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, gıda sektörünün ve fuarların önemine değindi.Gıda ürünleri ve teknolojileri ile ilgili dünyada yaşanan gelişmelerin fuarlar sayesinde takip edildiğini belirten Bakan Eker,"Kullandığımız malzemelerin çoğu elli yıl önce hayatımızda yoktu. Ama insan hayatında gıda her zaman var olmuştur. Gelenek haline gelen bu fuarla gıdaya verdiğimiz önemi gösteriyoruz. İnsanlar bugün müşterek bir yaşam içinde yaşıyor. Ürettiklerimizi sadece kendimiz için değil başka insanlar içinde üretiyoruz. Ürünler başka insanlara ulaşırken geçirdiği aşamalar, fuarlar sayesinde daha da geliştirebilir hale geliyor. Farklı coğrafyadaki insanlara ulaşmamızı ve onların tanımamızı bu fuarlar sağlamaktadır. Bu da fuarların önemini gösteriyor.” dedi.

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi Topuz da gıda sektöründe yaptıkları ihracata değindi. 200 ülkeye gıda sektörüyle ihracat yapıldığını söyleyen Topuz söylediklerinin gerçek rakamlar olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Bakar Eker ve Topuz'a katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Eker ardından fuardaki standları gezdi. Esnafla sohbet eden Eker, ürünler hakkında bilgi aldı.

İstanbul Fuar Merkezi'nde başlayan fuar 06-09 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Fuara, 29 ülke'dan 109'u yabancı olmak üzere 500 firma katılıyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı