Öne Çıkanlar aa tarım kapanış fiyatı muğlada yağmur tarım ve orman bakanlığı

Bu haber kez okundu.

Unlu Mamul üreticilerine eğitim
Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından unlu mamul üreticilerine yönelik eğitim programı düzenlendi.

    Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni gıda yönetmeliklerinin anlatıldığı programda unlu mamul üreticilerinin bundan böyle dikkat edecekleri konular ve uymak zorunda oldukları kurallar anlatıldı.

    Toplantının açılış konuşmasını yapan Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Lek, bakanlığın gıda hizmetlerini devraldıktan sonra bu alanda devrim niteliğinde çalışmalara imza attığını söyledi. Son günlerde gıda sektöründe sahtecilik yapan firmaların kamuoyuna teşhir edildiğini vurgulayan Lek, kurallara ve kanunlara uygun üretim yapmanın şart olduğunu söyledi. Tüketicinin de son derece bilinçlendiğini ve haklarını aradığını söyleyen Lek, vatandaşların şikayet için Alo 174 gıda hattını aradığını, kendilerinin de gerekeni yaptığını söyledi. Gıda sektöründe ayakta kalmak isteyen firmaların Bakanlığın yönetmelikleri doğrultusunda üretim gerçekleştirmek zorunda olduklarını kaydeden Lek, tüketicinin de kötü üreticiyi cezalandırdığını söyledi. Toplantıda daha sonra konuşan Gıda ve Yem Şube Müdürü Özcan Tekin ise, gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmeleri gruplar halinde eğitim programına aldıklarını, yeni yönetmelikler hakkında bilgilendirdiklerini söyledi. Erzincan’da gıda denetim hizmetlerinin titizlikle yürütüldüğünü söyleyen Tekin, uygunsuz durumların oluşması durumunda cezai uygulamaların devreye gireceğini söyledi.

    Katılımcılara daha sonra Gıda Kontrolörü Hakan Sezek tarafından yeni yönetmelikler anlatılarak soruları cevaplandırıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı