Öne Çıkanlar çit mazı yetiştiriciliği teknoloji gelin duvağı fidanı hatay tarım fuarı çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Ziraat Fakültesi öğrencileri hocaları ile tanıştı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı, 2011-2012 eğitim öğretim yılında fakülteye yeni başlayan birinci sınıf öğrencileri için tanışma toplantısı düzenledi. Ziraat Fakültesi Fahrettin Tosun Konferans Salonu’ndaki toplantıya Dekan Prof. Dr. Mehmet Kuran, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
    
Toplantıda öğrencilere seslenen Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Ziraat Fakültesi'nin OMÜ’de kurulan üçüncü fakülte olduğunu söyledi. “Okulumuzu tercih eden öğrenciler çok isabetli bir tercih yapmışlardır.” diyen Kuran, Ziraat Fakültesi'nin akademik ve idari kadrosuyla köklü bir fakülte olduğunu, beş bine yakın Ziraat Mühendisi mezun ettiklerini ve bazı mezunların ise kendilerini geliştirerek Türkiye’de ve Avrupa’da tarım konusunda söz sahip olduklarını söyleyerek yeni öğrencilere başarılar diledi.

    Tarım ekonomisi bölümü birinci sınıf öğrencisi Hilal Demir de öğrenciler adına yaptığı konuşmada, “Burada geçirdiğim bir ay boyunca ileride sahip olacağım mesleği daha çok sevdim. Kendime mesleğimle ilgili yeni hedefler koymaya başladım. Önümüzdeki günlerde çok daha önemli hale gelecek olan tarım sektöründe arkadaşlarımla birlikte başarılı çalışmalar gerçekleştireceğimize inanıyorum. Ziraat Fakültesi'nde eğitim–öğretim kadrosunun ve buna bağlı olarak olanakların iyi düzeyde olması bana doğru tercih yaptığımı düşündürmeye başladı. Hocalarımızdan alacağımız eğitimle her birimizin ilerde önemli işlere imza atacağına da inanıyorum.” dedi.

    Fakülte temsilcisi tarım ekonomisi bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Ekrem Seymenoğlu, öğrenci temsilciliği olarak, öğrenci arkadaşlarının sıkıntı ve problemlerinde her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.

    Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Sezer de şunları söyledi: “Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği 72 yıldır faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Bu süre içerisindeki bütün çalışmalarını Anayasanın hedefleri doğrultusunda yapmaktadır. Ziraat ve Ziraat Mühendisliği alanında araştırmalar yaparak, ilim adamlarına ve konu uzmanlarına tarım ve tarımla ilgili değişik konularda raporlar hazırlatarak, ülke tarımına, meslektaşlarımıza ve Türk çiftçisine hizmet eden birliğimiz çok sayıda üyesi ile hizmetlerini bu günde devam ettirmektedir.” şeklinde konuştu.
    Ziraat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Ercan Yanoğlu da öğrencilere Ziraat Mühendisleri Odası hakkında bilgi verdi.

    Fakülte temsilcisi tarım ekonomisi bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Ekrem Seymenoğlu, öğrenci temsilciliği olarak, öğrenci arkadaşlarının sıkıntı ve problemlerinde her zaman yanlarında olacaklarını belirterek; “Fakültemizi diğer fakültelerden ayıran en önemli özellik hocalarımızın gösterdiği yakın ilgi ve yaşattıkları aile ortamıdır. Yeni gelen arkadaşlarımız da bu sıcaklığı her zaman hissedecek ve mutlu olacaklardır.” dedi.

    Toplantının sonunda ÖSS’de derece yaparak OMÜ Ziraat Fakültesini tercih eden öğrencilere çeşitli hediyeler verildi ve Tarla Bitkileri Bölümü öğrencisi Hacer Koçak kısa bir gitar resitali sundu. Resitalin ardından ikram bölümüne geçildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,