Öne Çıkanlar chicago borsası özel sektör teşvikleri interfresh fuar bakan yardımcısı akif özkaldı hatay tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Ziraat mühendislerine dünyadaki son gelişmeler anlatıldı
NEVŞEHİR (CİHAN) -  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü salonunda düzenlenen eğitim seminerine, kamu ve özel sektörde çalışan çok sayıda ziraat mühendisi katıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Şahin, özellikle tarım sektöründe çok ciddi gelişmelerin meydana geldiğini, sürdürülebilir ve kontrol edilebilir bir tarım yönetimi için iyi eğitilmiş ve donanımlı insan unsurunun çok önemli olduğunu söyledi. Şahin, ülkemiz tarafından üretilen tarımsal ürünlerin ihracatında pestisit(zirai mücadele ilacı) ve unsurlarının kalıntı miktarlarının izlenebilirliğinin kontrol edilebilir değerlerde olmasının ihracatın sürekliliği açısından son derece önemli olduğunu ve bu işin takibinde de yetişmiş ziraat mühendisi ve teknik personele önemli işler düştüğünü ifade etti. Şahin, il müdürlüğünce son gelişen bilgi ve teknik gelişmelerin ildeki ziraat mühendislerine aktarılması için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Ziraat Mühendisi Derya Şahin ise iyi tarım uygulamaları ve iyi tarım uygulama mevzuatları, iyi tarım uygulamalarının faydaları ve uygulanabilirliği konusunda katılımcılara bilgi verdi. Şahin, ilde uygulanan başarılı iyi tarımı uygulayan örnek tarım işletmelerinden çekilmiş fotoğrafları katılımcılarla paylaştı. Şahin, katılımcıların konu hakkındaki sorularını da cevaplandırdı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi