Öne Çıkanlar lavanta yetiştiricilliği mikado kayısı çit mazı fidanı dikimi Gıda ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Girişimci çiftçi hanımlardan İslahiye MYO ve serasına ziyaret

Gaziantep Üniversitesi(GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu ve Yüksekokul tarafından kurulup işletilen serayı İslahiye’de bulunan Girişimci Çiftçi Hanımlar topluluğu üyeleri ziyaret etti.

Yüksekokulda Müdür Yardımcısı Halim Gök ve Yüksekokul Sekreteri Bilal Erdoğan tarafından karşılanan topluluk üyeleri, Yüksekokul Toplantı Salonu’nda Bilal Erdoğan tarafından Yüksekokul hakkında bilgilendirildi. Çiftçi hanımlara Organik tarım hakkında ise Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Organik Tarım Programı Dr. Öğretim Üyesi Negar Ebrahım Pour Mokhtari tarafından da teknik bilgi verildi. Yüksekokul birimlerini ve organik domates yetiştirilen serayı ziyaret eden 40 girişimci çiftçi kadına, seranın kuruluşu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üye Gökhan Nur, seracılık teknikleri ise Öğretim Üyesi Negar Ebrahım Pour Mokhtari tarafından anlatıldı.

Yüksekokulun bölgede ilk defa üreterek başarı sağladığı seranın bölge çiftçisine örnek olacak nitelikte olduğunu belirten İslahiye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yüksel Şahin, “Girişimci çiftçi hanımlarla ziyaret ettiğimiz İslahiye MYO ve serası girişimci hanımların ufkunu açtı. Hocalarımızın ilgisi çok güzeldi. Örnek alınacak bir sera olmuş. Emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

Şahin, seracılığın bölgede alternatif yetiştiricilik olarak değerlendirebileceği ve kadın çiftçilerin de kolaylıkla bu işi yapabileceğini, aile bütçelerine katma değer kazandırabileceğini de sözlerine ekledi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı