Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

153 bin yavru sazan

Kütahya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, 37 farklı bölgedeki göl ve göletlere 153 bin sazan yavrusu bırakıldığını belirtti.

Gümüş, yaptığı açıklamada, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğünden temin edilen pullu sazan yavrusu ile Kütahya’daki göl ve göletleri balıklandırdıklarını ifade ederek, "İlimiz sınırlarında yapılan balıklandırma çalışmaları kapsamında bugüne kadar 1 milyonun üstünde yavru pullu sazanların su kaynaklarımızla buluştu.Bu yıl ise, 37 farklı bölgedeki göl ve göletlere 153 bin sazan yavrusu bıraktık. Göletlerimizi, derelerimizi, nehirlerimizi balıklandırarak ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızın çocuklarıyla balık avlayarak, temiz havayı soluyarak iletişimlerini güçlendirecekleri ve stresten uzaklaşabilecekleri doğal ortamlar oluşturuyoruz. İç sulardaki balık varlığını sürdürülebilmek için mevcut göl ve göletlerimizde ekonomik değer taşıyan sazan balığı gibi türlerle balıklandırma çalışmalarına her yıl devam edeceğiz. Göletlere bırakılan yavrular mutlak suretle korunarak, en az bir kez üremelerine imkan tanınmasını, amatör balıkçılarımızın balıklara sahip çıkarak av yasaklarına uymalarını bekliyoruz" diye konuştu. (EFE)

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,