Öne Çıkanlar tarım Gıda dap desteği teknoloji Domuz vebası

Bu haber kez okundu.

Ağrılılar tırpandan vazgeçmiyor

Ağrı’da dağlık bölgelerde tarım alanlarını tırpanla biçen çiftçiler, geleneksel olarak kullanılan aletlere rağbet gösteriyor.

Ağrı’da teknolojik tarım aletlerinin ovalık tarım alanlarında oldukça fazla kullanılmasına rağmen dağ köylerinde yaşayan vatandaşlar yüzyıldır kullanılan tırpandan vazgeçmiyor. Özellikle köylerde yaygın olan tırpan, teknolojik aletlere karşı direniyor.

Kent merkezi Eski Van Caddesi’nde tırpan ve diğer tarım ürünlerini satan esnaf Emrah Çetin, tırpanların satışlarının oldukça iyi olduğunu ve bu durumun kendilerini memnun ettiğini söyledi. Tırpanın yanı sıra çok sayıda tarım aleti sattıklarını ancak en fazla rağbet görenin tırpan olduğunu vurgulayan Çetin, yüzlerce tırpan, kürsü ve masat satıldığını dile getirdi. Çetin, "Babam uzun yıllardır bu caddede esnaflık yapıyor. Ben de onun yanında dükkanda zamanımı geçiriyorum. Yaklaşık olarak 6 yıldır da tarım aletlerini ben satıyorum. Biz köylü vatandaşlarımıza hitap ediyoruz. Her yıl köylerden yüzlerce vatandaş gelip bizden tırpan ve diğer tarım ürünlerini alıyorlar. Burada tarım alanları Temmuz ayından biçilmeye başlıyor, Eylül ayında sona eriyor. Satışlarımızdan da memnunuz" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,