Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji kapanış fiyatı dap desteği

Bu haber kez okundu.

Aksaray’da Hayvancılık ve Canlı Hayvan Irkları Fuarı açıldı

Aksaray Hayvancılık, Süt ve Et Teknolojileri, Çiftlik Ekipmanları ve Canlı Hayvan Irkları Fuarı’nın açılışı Aksaray Tarım Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Fuar açılışı öncesi bir konuşma yapan Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, “Bugün itibari ile Türkiye’de ilk defa hayvancılık fuarı ve yonca festivali adı altında bir projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz, Aksaray tarım platformu olarak hakikaten Aksaray’daki hayvancılık potansiyelini ve tarım alanında bu fuar Türkiye’de ilk olmuştur. Çünkü fuarda hayvancılık yarışmaları ve özellikle marka olan yarışmalarımızla Türkiye’nin tarihinde ilk defa çok yüklü miktarda hediyelerle donattık” dedi.

Tarım ve hayvancılığın Aksaray için çok önemli olduğunu belirten Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, “Bugün burada, Türkiye’de ilk defa ilimizde düzenlenen canlı hayvan fuarı ve yonca festivalinin açılışını yapıyoruz. Maksadımız tarım ve hayvancılıkla uğraşan, gerek küçük, gerekse de büyük baş hayvan yetiştiricilerini ödüllendirmek, teşvik etmek, sorunlarını, sıkıntılarını burada dile getirmek ve yaptıkları işin önemini bir kez daha kamuoyuna göstermek. Tabi, tarım ve hayvancılık çok önemli, gıda üretimi çok önemli. Çünkü insanların devletin en tepesindeki insanlara kadar, bu insanların yediğini, içtiğini ve hatta giydiğini bu insanlar üretiyor. Gıda üretimi çok önemli. Alternatifi yok” diye konuştu.

Bu tür fuarların devamının geleceğini ifade eden Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, “Aksaray’da ilkini gerçekleştirdiğimiz canlı hayvan fuarındayız ve bunu üreticilerimiz için gerçekleştirdik. Üreticilerimizin hayvanlarını daha kaliteli hale getirebilmesi için, kendi aralarında ufak da olsa bir rekabet oluşması ve hayvanların da daha güzel ırkların yetiştirilmesi açısından biz Aksarayımızda bunu gerçekleştirdik. Bundan sonra da devamı gelecek inşallah” ifadelerini kullandı.

Fuar açılışına Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, Aksaray İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Bestami Zabun, Ticaret Borsası Başkanı ve Aksaray Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Hamit Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından fuarın açılış kurdelesi kesildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,