Öne Çıkanlar tarım fakıbaba kapanış fiyatı tarım ve orman bakanlığı eğitim

Bu haber kez okundu.

Almanya’da uçan böceklerde endişe verici rapor

Almanya’da Krefeld Entomoloji Topluluğu, uçan böcek nüfusunun son 25 yılda yüzde 75 oranında düşüş gösterdiğini açıkladı.

Merkezi Almanya’nın Krefeld şehrinde yer alan Krefeld Entomoloji Topluluğu’nun Almanya’nın farklı doğa rezervlerinde yaptığı araştırmanın sonuçları bilim insanlarını endişe veriği olduğunu belirtti.

Entomoloji Topluluğu raporunda, “Uçan böcekler hem polen taşıyıcılar olarak, hem de besin zincirinin bir parçası olarak dünya ekosisteminde kritik bir öneme sahip. Arılar ve kelebeklerin de içinde bulunduğu uçan böcek familyası polen taşıyıcılar olarak dünya gıda tedarikinin yüzde 75’inden sorumlu. Öte yandan, uçan böceklerin sayısının azalması, bu böceklerle beslenen kuşlar ve diğer hayvan türlerini de etkileyerek besin zincirinde bir domino etkisi yaratabilir. Uçan böcekler, insanlar arasında popüler hayvan türleri olmadığından bu hayvanlar üzerine yapılan bilimsel çalışmalar da oldukça kısıtlı. Bu nedenle, uçan böceklerin bu kadar kısa sürede nasıl yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığına dair kesin veriler yok. Ancak iklim değişikliği ve tarım uygulamaları temel nedenler arasında olduğu belirtiliyor. Almanya’nın farklı doğa rezervlerinde yapılan araştırmalarda, Almanya’da böcek nüfusunun son 25 yılda yüzde 75 oranında düşüş gösterdi. Bu da bilim insanları için endişe verici bir sonuç“ denildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı