Öne Çıkanlar çiftçi çiftlik bank Gıda dap desteği tarım

Bu haber kez okundu.

Ankaralı besiciler, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’ne tepkili

Ankara’nın Polatlı ilçesinde besiciler, Türkiye Ziraat Odaları Birliğine (TZOB) tepki gösterdi. TZOB’un hayvancılığa verdiği bir desteğin olmadığını, varsa da kendilerinin hiçbir şey görmediğini belirten Ankaralı besiciler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan hayvancılığa sahip çıkmasını istediler.

Polatlı’da besicilikle uğraşan Süleyman Taner, "Benim 400 küçükbaş, 200 büyükbaş hayvanım bulunmaktadır. Biz yeni bakanımızdan hayvancılığa sahip çıkmasını bekliyoruz. Hayvancılıkla ilgili TZOB’un bize sunduğu hiçbir destek yok. Sayın bakanımız geçtiğimiz günlerde Polatlı’ya geldi. Burada yaptığı konuşmada ’ben üreten çiftçinin alnından öperim’ dedi. Bizler de hem tarımda hem de hayvancılıkta Türkiye’ye büyük katkılar sunuyoruz. Bizim TZOB başkanı hayvancılıkla ilgili ne ’ithale dur’ demiştir ne de yüzde 40’lık gümrük vergisini düşürme adına bir adım atabilmiştir. Üretici bundan elbette etkilenecektir. Çünkü bu ithalatla pazarını kaybedecektir. Yıllardır hayvan yemi gibi girdi fiyatları ile mücadele ediyoruz. Bizim Avrupa çiftçisi ile mücadele edecek gücümüz yok" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Besiciler Bakan Fakıbaba’dan umutlu

Hakan Tek adlı başka bir besici ise, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’dan umutlu olduklarını belirterek, "Bakınız burası hayvan pazarı hal öyle ki Türkiye’nin en ucuz hayvan pazarı fiyatlara baktığınızda Polatlı ama ne yazık ki bugün pazarda hiç kimse yok neredeyse. Biz yanımızda TZOB’u göremiyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın sesimizi duymasını istiyoruz. Fiyatlar birbirini tutmuyor. Ottan tutun arpaya kadar her şey pahalıdır. Bu yüzden işlerimiz durgun, hayvan pazarında hareketlilik yok. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımızdan bir ricada bulunuyoruz, bu konuya, hayvancılığa bir el atsınlar. İnsanlar perişan olmasın" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,