Öne Çıkanlar özel sektör teşvikleri chicago borsası tarım Gıda fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Aydın’da çiğ süt toplama araçlarına araç takip cihazı takıldı

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 261 çiğ süt toplama aracına mobil araç takip cihazı takıldı. Aydın’da bulunan 261 çiğ süt toplama aracına araç takip sistemi takılarak araçların takibi yapılacak. Çiğ süt toplama araçlarının belirtilen saatler dışında süt toplamasına izin verilmeyecek. Belirtilen saatler dışında süt toplayanlar hakkında cezai işlem yapılacak.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Aydın İlindeki Üretici Şartlarında Üretilen Çiğ Sütün Toplanması ve Gıda İşletmelerine Ulaştırılmasına Dair Karar ile oluşturulan İl Süt Yürütme Komisyonunca belirlenen firmaca İlimizdeki 261 çiğ süt toplama aracına mobil araç takip cihazının montajı tamamlanmıştır. 28.06.20167 tarih ve 06 no’lu Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararı ile"Üretici Şartlarında Üretilen Çiğ Sütün Toplanması ve Gıda İşletmelerine Ulaştırılmasına Dair Karar" gereği İlimizde faaliyet gösteren süt toplayıcılarına ait çiğ süt toplayan araçlara MATS (Mobil Araç Takip Sistemi) montajı yapılarak belirlenen standartlara göre kayıt altına alınacak olup, 30.09.2017 tarihinden itibaren kayıt yaptırmayan toplayıcıların tespit edilmesi halinde yasal işlem yapılacaktır. Konu ile ilgili İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, Kolluk Kuvvetleri, Belediye Başkanlıkları, Mahalle Muhtarlıkları, Ticaret Borsası, Ziraat Odaları, Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Aydın Hayvancılık Kooperatifleri Birliği, Aydın Süt Üretici Birlikleri ile diğer birlik ve kooperatifler müştereken görevli ve sorumlu olup Kolluk Kuvvetleri ve Müdürlüğümüz Kontrol Görevlileri tarafından 01.10.2017 tarihi itibariyle resmi kontroller başlayacaktır.

Söz konusu karar gereği çiğ süt toplama araçları her gün sabah-akşam olmak üzere sabah 10.00’a kadar, akşam ise 22.00’a kadar 2 saat içinde çiğ sütün toplama işlemlerini tamamlayarak süt toplama/süt işleme merkezlerine ulaştıracaklardır. Belirtilen çiğ süt toplama saatleri dışında sıcak süt toplanmasına izin verilmeyecektir. MATS (Mobil Araç Takip Sistemi) tespit edilen ihlaller ve yapılacak kontrollerde anılan kararda belirtilen saatler dışında süt toplayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Belirtilen saatlerin dışında sadece soğuk süt toplanacaktır. Bu kapsamda konu ile ilgili eğitim-yayım ve süt toplama araçlarının kayıt altına alma faaliyetlerine devam edilecektir” denildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı