Öne Çıkanlar Üretici tarım çiftçi eğitim Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Baydar, Başbakan Yıldırım’dan çiftçi borçlarına erteleme veya yapılandırma talep etti

AK Parti Ardahan il Başkanı Yunus Baydar AK Parti Genel Merkezimizde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katıldı.

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında söz alan Başkan baydar Başbakan BinaliYıldırım’a bölgemizde ki yaşanan kuraklık nedeni ile zor durumda olan çiftçilerin banka ve kooperatiflere olan borçlarının ertelenmesi veya yapılandırılması ile ilgili talepte bulundu.

Başkan Baydar, Başbakan Binali Yıldırım’a itafen yapmış olduğu konuşmada “Bu sene Ardahan, Kars, Iğdır, Artvin ve Ağrı bölgelerimizde yaz döneminde ciddi bir kuraklık yaşadık. Son 50-60 yılın en kurak yazını yaşadık. Sizlerinde bildiği üzere bölgemiz tarım ve hayvancılıkla geçiniyor. İllerimizden kuraklık ve afetle ilgili raporlar ilgili Bakanlığımıza intikal etti. Bakanlığımız bu konuda çalışmaların yapıldığını söylediler. Bölgemizdeki çiftçilerimizin, üreticilerimizin Ziraat Bankasından, Tarım Kredi Kooperatiflerinden ve hatta olabilirse diğer bankalarımızdan çiftçi adına kullandıkları kredilerin yapılandırılması veya ertelenmesi ile ilgili beklentileri ve talepleri var. Bankalarda süreç geçtiği için, yakın izleme ve takip süreci başlamış. Bu yaşanan kuraklıktan dolayıda bölgemizde kaba yem fiyatlarında ciddi bir artış oldu. Malumunuz bölgemiz hayvancılıkla geçinen bir bölge olduğu için mağdur durumdayız. Bununla ilgili hızlı bir karar çıkarsa bölgemizin nefes alması açısından faydalı olacaktır.” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı