Öne Çıkanlar tarım hayvancılık aa çiftçi kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Besni’de Antep Fıstığının sorunları masaya yatırıldı

Adıyaman’ın Besni ilçesine Bağlı Köseceli Beldesinde Antep Fıstığının sorunları ve çözüm önerileri konulu çiftçi toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Harran Üniversite Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan, Harran Üniversite Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. İzzet Açar, Prof. Dr. Ertuğrul Güldür, Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Doç. Dr. Abdulkadir Sürücü ve Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü konu uzmanları Dr. Kamil Sarpkaya ve Uzm. Yasemin Bengü Şahan’ın katıldı. Köseceli Belediye başkanlığı ve Fıstık Üreticisi Ahmet Özel’in katkılarıyla gerçekleşen toplantıda bölgede Antepfıstığı yetiştiriciliğinin sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü. Besni İlçe Kaymakamı Ahmet Gençer, Besni, Suvarlı, Köseceli belediye başkanları, kurum amirleri, köy muhtarları, ziraat Odası ve antepfıstığı yetiştiricisi çiftçilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, çiftçilere yönelik uzmanlar tarafından bilgilendirme sunumları yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Besni Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Kösekul, "Bölgedeki Antepfıstığı yetiştiriciliği yapan üreticilerimizin sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda bizlerde çiftçilerimizin yetiştiricilik ve pazarlamadaki sorunlarını dinledik. İlçemizde 200 bin dekar alanda 2 bin 950 çiftçimiz Antepfıstığı yetiştiriciliği yapmakta olup bu miktar ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bu toplantıdan çıkan sonuçların bir rapor olarak hazırlanması ve çözümü için gerekli yerlere iletilmesi konusunda idari anlamda çalışma yapılacak olup toplantı sonucunun daha da verimli hale gelmesi sağlanacaktır. Bu toplantımızın tüm çiftçilerimiz ve başta bölgemiz Antepfıstığı üreticilerine hayırlı olmasını temenni eder bol kazançlar dilerim" dedi.

Toplantı çiftçilerle soru cevap ve önerilerle son buldu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı