Öne Çıkanlar teknoloji Gıda sel madurları anız yangını tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Beykozlu arıcılar Dünya Arıcılık Kongresi’nde

Dünyanın en köklü ve prestijli organizasyonlarından olan 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi İstanbul’da başladı. Beykoz’un kestane balı kongre süresince 9’uncu Geleneksel Bal Festivali ve çeşitli etkinliklerle dünyaya tanıtılacak.

29 Eylül-4 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi açılışına, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Apimondia-Dünya Arıcılar Birliği Başkanı Philip McCabe, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve dünyanın dört bir yanından bal üreticileri katıldı. Beykoz Belediyesi’nin destekçileri arasında yer aldığı buluşmada 5 kıta ve 100 ülkeden bilim adamları, sektör temsilcileri ve üreticiler tecrübelerini paylaşacak, apiterapi, arı üretimindeki son teknoloji, dünya genelinde bal arılarındaki azalmanın nedenleri ve arı hastalıkları gibi konular masaya yatırılacak.

Beykoz C-120 ve C-121 No’lu stantlarda

İstanbul’un en çok bal üreten ilçesi Beykoz, C-120 ve C-121 No’lu stantlarda ilçenin marka değeri olan kestane balını dünyaya tanıtacak.

Beykozlu arıcılar, yurt içi ve yurt dışından 15 bin ziyaretçi sayısına ulaşması beklenen kongrede çeşitli temaslarda bulunacak.

Kongre “Beykoz Bal Festivaliyle” tatlanacak

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki arıcılığı geliştirmek, doğal ve kaliteli bal üretimini artırmak amacıyla her yıl düzenlediği “9. Geleneksel Beykoz Bal Festivali” de bu yıl kongre kapsamında ilçede kutlanacak.

“Bal Yeme”, “Bal Güzeli” ve “En Lezzetli Bal Tatlısı” gibi renkli yarışmaların yapılacağı etkinlikte “En Kaliteli Bal Ödülü” de sahiplerini bulacak.

Bilim adamları Beykoz’da ağırlanacak

Kongrenin Beykoz ayağında yer alan teknik tura katılacak olan bilim adamları ilçedeki örnek bir arı çiftliğini ziyaret ederek, doğal bitki örtüsü ve bal üretimi çalışmalarını yerinde inceleyecek.

Bilim adamları teknik gezinin ardından Bal Festivali’ne katılacak.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı