Öne Çıkanlar aa şiddetli yağış tarım jakaranda fidanı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Büyükşehir’den 14 mahalleye 12 bin ceviz fidanı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Mersin İli Meyveciliği Yayma ve Geliştirme Projesi’ kapsamında üreticilere, 14 mahallede ekilmek üzere 12 bin adet ceviz fidanı dağıttı.

Proje çerçevesinde Toroslar ilçesi Kavaklıpınar Mahallesi’nde, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın katılımı ile tören düzenlendi. Törene, Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökçel, sulama kooperatifi başkanları ve çiftçiler katıldı.

Kocamaz, törende yaptığı konuşmada, Mersin’de tarımı ayağa kaldırmak amacıyla yola çıktıklarını belirterek, üreticinin ihtiyacına cevap verecek alternatif ürünleri Mersin’e kazandırmak istediklerini söyledi. Gece gündüz demeden verdikleri her sözün arkasında durarak Mersinlilere karşı mahcup olmamaya gayret ettiklerini ifade eden Kocamaz, “Mersin’de yılların ihmali var. Birçok bölge ihmal edildi. Birçok vatandaşa hizmet götürülmedi. Ama çok şükür ki, 30 Mart’ta bu memleketin gerçek sahipleri tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi yeniden dirildi ve meselesine sahip çıktı. Mersinliler, Aziz Atatürk’ün 17 Mart 1923’te ‘Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız’ sözünü, 30 Mart 2014’te içini doldurarak sahiplendi. Siz bize sahip çıktınız, biz de size sahip çıkmaya mecburuz. Onun için mesai mefhumu gözetmeden koşturuyoruz, çalışıyoruz” dedi.

“Türkiye’de marka olmuş bir yerel yönetim anlayışımız var”

Her türlü engellemeye rağmen vatandaşlara verdikleri sözü yerine getirmek için çok büyük gayret gösterildiklerinin altını çizen Başkan Kocamaz, “Belediyecilik konusunda Türkiye’de öncülük yapmış, marka olmuş bir yerel yönetim anlayışımız var. Tarsus Belediyesi geçen hafta Türkiye’de hiçbir belediyenin almadığı Avrupa Kalite Belgesi’ni aldı. Tarsus’tan itibaren ilkleri gerçekleştirdik. Gerek belediyelerin gerekse özel iradelerin şimdiye kadar gerçekleştirmediği hizmetleri hayata geçiriyoruz. Ama biz hiç bir zaman yaptıklarımıza bakmıyoruz. Yapamadıklarımızı hedef alarak, onları yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“Mersin’i dağıyla ovasıyla topyekun ayağa kaldıracağız”

Kentin ekonomisini canlandırmak, tarımla ilgili eksiklikleri giderme konusunda canla başla çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Kocamaz, “O yüzden kırsalda zeytin, ceviz ve badem fidanları dağıtıyoruz. Daha önce de dağıtmıştık. Şunu özellikle belirtmek istiyorum ki, Mersin’i dağıyla ovasıyla topyekun ayağa kaldırma gayreti içerisindeyiz. Fidanları alan vatandaşlarımızdan yetiştirme konusunda dikkatli olmalarını ve sonuca götürmelerini temenni ediyorum. İsteğimiz vatandaşımız bu işe dört elle sarılsın ve mutlaka attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değsin istiyoruz. Fidanların Mersin’e hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

Üretici Saadet Ayda ise Başkan Kocamaz’ın üreticileri düşünen tek başkan olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı fidanlar ile yüzlerinin güldüğünü belirten Ayda, projeleri ile kendilerini destekleyen Kocamaz’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Başkan Kocamaz, üreticilere ceviz fidanlarını dağıttı.

Toroslar İlçesi Kavaklıpınar Mahallesi’nde dağıtımına başlanan fidanların ilerleyen günlerde tüm ilçelerde çiftçilere teslim edileceği, 13 ilçede üreticiye 131 mahallede 95 bin adet ceviz, badem ve zeytin fidanı dağıtılacağı bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı