Öne Çıkanlar fakıbaba şiddetli yağış Gıda vairo badem çeşidi ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Çelikcan’dan Bakan Sarıeroğlu’na karpuz pekmezi

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na karpuz pekmezi hediye etti.

Başkan Çelikcan, beraberinde Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana milletvekilleri Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç ile Yüreğir Belediyesi’ni ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na, belediye çalışmaları hakkında bilgi sundu.

Yüreğir’de bir çok kimsenin hayal bile edemediği pek çok hizmeti hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Çelikcan, "Hükümetimizin de destekleriyle bir çok kamu yatırımını ilçemize kazandırdık. Belediyemizin yaptığı çalışmalar ve özel yatırımlarla ilçemizin önünü açtık. Yapılan hizmetler sayesinde Yüreğir Adana’nın arka bahçesi olmaktan çıkıp yatırımcıların uğrak yeri haline gelmiştir" şeklinde konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na Yüreğir Belediyesi Kültürevleri deneysel mutfağında üretilen karpuz pekmezi de hediye eden Başkan Çelikcan, "Türkiye’nin karpuz üretiminin yaklaşık yüzde 20’si bölgemizde karşılanmaktadır. Bazı yıllarda üretici karpuza da istediği fiyatı bulamayınca ürünü tarlada bırakıyordu. Tarlada kalan karpuzu ekonomiye kazandırmak için pekmez yaptık. Üniversitelerimizde pekmezin tahlillerini yaptırdık ve diğer pekmezlere oranla daha fazla besin barındırdığını ve yüksek demir oranı ortaya çıktı" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı