Öne Çıkanlar Gıda tarım çiftçi çiftlik bank dap desteği

Bu haber kez okundu.

Domuzlar mısır tarlalarına zarar veriyor

Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Yeşilçay köyü sakinlerinden Ali Hikmet Bozkurt, domuzların, mısır tarlalarında ürün kaybına neden olduğunu dile getirdi.

Domuzun çok hızlı üreyen bir hayvan türü olduğunu ve bir çift domuzun kısa sürede bir sürü haline geldiğini belirten Ali Hikmet Bozkurt son günlerde tüm çiftçi arkadaşlarının en büyük sıkıntısının domuzlar olduğunu belirtti. Domuzla en etkili mücadelenin sürek avı olduğunu ve bunun da Tarım, Gıda Havancılık, Orman ve Su Bakanlıklarına bağlı birimlerden alınan izinlerle gerçekleştirildiğini belirten Bozkurt konuyla ilgili yetkililerden yardım beklediklerini söyledi.

Bozkurt, ’’Yeşilçay köyünde durduğum eve 50 metre mesafedeki 4 dönüm mısır ve ayçiçek ekili tarlamın neredeyse yarısı bir gecede domuzlar tarafından büyük zarara uğratıldı. Yine köyümün alt tarafında bulunan 2 dönümlük mısır tarlama zarar vermelerini kendim son anda fark edip teneke çalarak önledim. Tarlamı korumak için her gece nöbet tutmak zorunda kalıyorum. Bu yıl iyi yağmur yağdığı için mahsulümüz bol, ancak domuzlar rahat bırakmıyor’’ diye konuştu. (YD - EFE)

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,