Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir hayvancılık papaz erik fidanı adana tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Dünya Bankası ve Filipinler Delegasyonu Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti

İstanbul’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Dünya Bankası heyeti ve Filipinler Delegasyonu, İPKB (İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi) yetkilileriyle birlikte İSMEP (İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Depreme Hazırlık Projesi) kapsamında gerçekleştirilen e-dönüşüm ve ruhsat süreçlerinin etkin hale getirilmesine yönelik yapılan çalışmalarını yakından görmek için Bağcılar Belediyesini ziyaret etti. Uluslararası heyet, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi kapsamında İstanbul’da bulunan Filipinler Delegasyonu ve Dünya Bankası Afet Risk Yönetimi uzmanlarından oluşan 23 kişilik heyet İPKB (İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi) yetkilileriyle Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti. Filipinler Delegasyonu içinde Maliye Bakanlığı Genel Sekreteri, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı, Eğitim Bakanlığı Genel Sekreteri, Filipinler Temsilciler Meclisi danışmanları da hazır bulundu.

“Dijital belediyeciliği uygulayan ilk belediyeyiz”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, misafirleri ilçe hakkında bilgilendirdi. Çağırıcı, “İstanbul’un 39 ilçesi var. Biz 751 binin üzerinde nüfusla en büyük ilçelerden biriyiz. Dijital belediyeciliği uygulayan ilk belediyeyiz. Bağcılar Belediyesi akıllı belediyeciliği başarılı bir şekilde hayata geçirmiş, teknolojiyi hizmet sektöründe en hızlı ve verimli şekilde kullanmıştır” dedi.

Başkan Çağırıcı, davetlilere 2000’li yılların başında ilk adımları atılan e-dönüşüm, 2012’de geçiş yapılan Elektronik Bilgi Belge Arşiv Yönetim sistemi ve 2015 yılında başlanan Akıllı Yönetim Bilgi Sistemi hakkında bilgi verdi. Çağırıcı, bugüne kadar atılan e-İmza ve m-İmza sayısının 2 milyon 41 bin 148, dijital arşiv boyutunun 125 TB, toplam belge sayısının 5 milyon 244 bin 98, toplam dosya sayısının ise 172 bin 796 olduğunu söyledi.

“Başkalarının hayal edemediklerini yapıyoruz”

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Aydın da, “Vatandaşlarımız ister internet üzerinden ister telefondan isterse belediyemize gelerek her türlü işlemlerini yapabilirler. Kurduğumuz sistemle işlemleri şeffaf bir şekilde yapıyoruz. Sisteme girildiği zaman istediğiniz hizmete 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz. Bağcılar Belediyesi olarak başkalarının hayal edemediklerini yapıyoruz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı