Öne Çıkanlar fakıbaba kefir papaz erik fidanı tarım teknoloji

Bu haber kez okundu.

Ekspres Balkan turları yoğun ilgi görüyor

Balkanları dört günde gezme fırsatı veren Ekspres Balkan turları, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Balkan ülkelerinin, birçoğunun vize istemeyişi, her giden turistin memnun dönmesi ve kısa vakitte birçok yer görme imkanı turun cazibesini daha da artırıyor. Tur, 4 günlük süre içinde Balkanların doğa, kültür, tarih ve sanatsal hazinelerini keşfettiriyor.

Balkan ülkelerinin son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaması, yurt dışına çıkmak isteyenlerin Balkan ülkelerine ilgisini arttırıyor. Bu ülkelere tatil amaçlı gitmek isteyen ve vakti az olanların imdadına ise son dönemde sıkça artan Ekspres Balkan turları yetişiyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Jolly Tur Yurtdışı Turizm Direktörü Tolga Tekin, “Son yıllarda bilhassa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaması, ortak kültür ve tarihimiz sebebiyle Balkanlara olan ilgi son derecede artmış durumda. Gerek tek tek gerekse de toplu olarak bu bölgede yer alan şehirlerin ziyaret edilmesi her geçen gün artmaktadır.Aslında bölgenin oldukça farklı bir müşteri potansiyeli var. Bir şekilde kökleri o bölgelere dayanan misafirlerden tutun da, bölgedeki tarihi ve kültürel güzellikleri keşfetmek isteyenlere, ilk kez yurt dışına çıkan misafirlerden, orta yaş ve üzeri birçok bölgeyi gezmiş ama en yakınımızdaki ülkelere gitmemiş tatil severlere kadar son derece farklı ve değişken bir müşteri kitlesi söz konusu” şeklinde konuştu.

Son dönemin modası haline gelen ekspres turlara bölgedeki tarihi ve kültürel güzellikleri keşfetmek isteyenler, ilk kez yurt dışına çıkmak isteyenler, orta yaş ve üzeri bir sürü bölgeyi gezmiş ama en yakınlardaki ülkelere gitmemiş tatil severler kadar son derece farklı kesimler yoğun ilgi gösteriyor.

Her giden turistin memnun olarak dönmesiyle Makedonya, Bosna, Sırbistan gibi ülkelere düzenlenen turlar hızla arttı. Türk turistlerin talebi doğrultusunda ekspres turlar Üsküp, Ohrid, Sofya, Selanik bölgesine düzenleniyor.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle gidenleri kendisine hayran bırakan Balkanlar’da, Selanik’te Osmanlı ve Bizans eserleri, Atatürk’ün evi, Üsküp’te Osmanlı döneminden kalma yapılar ve en önemli doğal miraslardan olan Matka Kanyonu, Ohrid’de ise şu anda müze olarak kullanılan eski Türk konakları ve şehirden adını alan Ohrid Gölü, turistler tarafından keşif listesinde yerini alıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı