Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Elle balık tutma yarışması renkli görüntülere sahne oldu

Denizli’nin Çameli ilçesinde, Çameli Kültür Tarım Alabalık ve Domates Festivali kapsamında elle balık tutma yarışması düzenlendi.

Denizli’nin Çameli ilçesinde bu yıl 7’incisi düzenlenen Çameli Kültür Tarım Alabalık ve Domates Festivali’nde elle balık tutma yarışması renkli görüntüler oluşturdu. Paşaderesi’nde düzenlenen yarışmaya 11 yarışmacı katıldı. Dere üzerindeki 60 santimetre derinliğindeki havuza giren yarışmacılar, en kısa sürede çıplak elle balık tutmak için birbirleriyle yarıştı. Havuza bırakılan 100 balığı tutmak için çabalayan yarışmacılar zor anlar yaşadı. 8 dakikada balık tutmayı başaran Murat Aldam birinci, 13 dakikada balık tutan Zeki Öztürk ikinci, 20 dakikada balık tutan Yiğit Sönmez ise üçüncü oldu.

Üretilen alabalıkların Avrupa’nın değişik ülkelerine ihraç edildiğini ve bu üretimden yıllık 10 milyon euro ihracat hedefleyen bir firmanın olduğunu belirten Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Denizli’de 118 balık çiftliğimiz var, bunun 106 tanesi bizim ilçemizde hizmet vermekte. Yıllık 2-3 bin ton arasında gerçekleşen bir alabalık üretimimiz var. Bugün de alabalığımızın güzelliğini, lezzetini göstermek için festival kapsamında balık tutma yarışması yaptık. Ben katılan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Yarışmada birinci olan Murat Aldam ise el ile balık tutmanın zor ama çok zevkli olduğunu dile getirdi. Yarışmada dereceye girenlere balık hediye edilirken, tutulan balıklar da pişirilerek izleyenlere ikram edildi.

(MT-CC-Y)

rada üretilen balığın tanıtımı sağlanıyor.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,