Öne Çıkanlar tarım muğlada yağmur aa ilaç zehirlenmesi fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Eyüp’te nitelikli rehberlik için önemli adım

Eyüp’te profesyonel turist rehberleri için 5 gün sürecek özel eğitim verilecek. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın onayıyla Eyüp Sultan Tarihi Merkez (ESTAM) Rehberliği tarafından düzenlenen teorik ve uygulamalı eğitimler İstanbul Rehberler Odası (İRO) katkılarıyla gerçekleşecek. Eyüp’te profesyonel turist rehberleri için Eyüp Belediye Başkanlığı himayesinde düzenlenecek eğitimler Kültür ve Turizm Bakanlığı denetiminde olacak.

Eyüp ilçesindeki çok yönlü ve çok katmanlı mirasın özgünlüğünü ve bütünlüğünü gelecek kuşaklara aktaracak şekilde korumayı vazgeçilmez öncelik olarak benimseyen ESTAM, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği dünyanın incisi İstanbul’da yeni örnek bir projeye daha imza atıyor. Eyüp Sultan Tarihi Merkez (ESTAM) ve İstanbul Rehberler Odası (İRO) işbirliği ile 25-29 Eylül tarihlerinde Eyüp Belediyesi’nde ’Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitimleri’ verilecek. Katılımcılar 25 ve 26 Eylül 2017 tarihlerindeki teorik eğitimin ardından, 27-28-29 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek gezilerle uygulamalı eğitimler de alacak. Eğitimlerin sonunda ise katılımcılar, 2 Ekim 2017 saat 10:00’da çoktan seçmeli sınava tabi tutulacak. ’Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitimi’ için son başvuru tarihi ise 22 Eylül 2017 saat 11.00.

Eyüp’ü ziyaret edecek turizm tüketicilerinin taleplerinin layıkıyla karşılanabilmesi, seyahat acentelerinin konusunda uzman rehberleri bulmalarının kolaylaştırılması ve profesyonel turist rehberliği mesleğini icra edenlerin mesleki faaliyetlerini geliştirebilmesi amaçlarıyla düzenlenecek eğitimlerde uzmanlar, tarihçiler ve sanatçılar tarafından seminerler verilecek. 25 Eylül 2017 Pazartesi saat 09.00’da Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın da katılacağı açılış töreninin ardından gün boyu gerçekleşecek eğitimlerde vakıf, vakıf medeniyeti ve Eyüp’te vakıf yapılar, tekkeler, zaviyeler, imarathaneler anlatılacak. 26 Eylül Salı günü verilecek seminerler ise ’Eyüp Sultan’da Taşa İşlenen Medeniyet, Eyüp Sultan’ın Osmanlı’daki Önemi ve Cülus Törenleri, Eyüp Sultan ve İstanbul’a Defnedilmiş Sahabiler, Yangın ve Bostancıbaşı Defterlerinin Mekansal Değişim Açısından Tarihi Coğrafya Belgeleri Olarak Değerlendirilmesi’ başlıklarından oluşuyor.

ESTAM’ın Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitimi’ni değerli kılan taraflarından biri de uygulama gezileri olacak. 27-28-29 Eylül’deki geziler Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Uzmanları iştiraki ile gerçekleşecek. Eyüp Sultan Camii ve çevresi, Ayvansaray, Kızılmescid güzergahı ve Haliç turu, İdris Tepesi, Pierre Loti ve Eyüp Mezarlığı, Hanım Eserleri, Dini yapılar ve Nişanca Turu, gezi rotasında ziyaret edilecek yerler olacak. Eğitim programı 02 Ekim Pazartesi saat 10.00 yapılacak sınav ile son bulacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı