Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba kefir Gıda teknoloji

Bu haber kez okundu.

Fırın sahiplerine hijyen eğitimi

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odasının ev sahipliğinde düzenlenen hijyen eğitimi ile tüm yarımada bölgesinde faaliyet gösteren fırınların sahipleri ve çalışanları bilgilendirildi. Urla Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Murat Özün, "Kanun gereği üyelerimiz gıda hijyen eğitim belgelerini iş yerinde bulundurmak zorunda" dedi.

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odasının ev sahipliğinde düzenlenen hijyen eğitimi ile tüm yarımada bölgesinde faaliyet gösteren fırınların sahipleri ve çalışanları bilgilendirildi. Eğitimlerden Urla’nın yanısıra Çeşme, Seferihisar, Karaburun, Güzelbahçe ve Mordoğan ilçelerindeki fırıncıların yararlandığını kaydeden Urla Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Murat Özün, "Amacımız hem halka daha kaliteli ve hijyen ekmek ürünleri sunabilmek hem de bu meslekte çalışan esnaf sanatkarlarımızı geliştirmek, yeni yönetmelikler ve düzenlemeler hakkında bilgilendirerek ileride karşılaşılabilecek olası mağduriyetlerin önüne geçmektir" açıklamasında bulundu.

Gıda güvenliğinin toplumsal yaşamın en önemli konularından birisini oluşturduğuna dikkat çeken Özün, "Eğitim çalışması Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirildi. Eğitimler İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Gıda Birim Müdürü Yusuf Vangöl tarafından verildi. Yarımada bölgesindeki fırınlarda çalışan 103 kişiye başta hijyen ve hijyen kuralları olmak üzere gıda zehirlenmesi, ekmek ve ekmek çeşitleri, gıdalarda bozulma konularında bilgilendirilmeler yapıldı. Toplum sağlığını doğrudan etkileyecek bir konuya duyarlılık gösteren esnaf sanatkarlarımızı kutluyor ve hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Urla’da faaliyet gösteren fırıncı üyelerimizin iş yerlerini tek tek dolaşarak gıda hijyen eğitim belgelerini vereceğim. Kanun gereği üyelerimiz bu belgeleri iş yerinde bulundurmak zorunda" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı