Öne Çıkanlar kefir Gıda tarım teknoloji kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Gagavuz Türkleri için park

Başbakan Binali Yıldırım’ın Moldova ziyareti sırasında gündeme gelen Gagavuz Yeri Özerk Bölgesi’ne ‘Büyük Türkiye Parkı’ inşa edilmesi yönündeki projeye bir destek de Osmangazi Belediyesi’nden geldi.

Gagavuzya Özerk Bölgesi Başkanı Irina Vlah, Başbakan Binali Yıldırım’ın Moldova’ya yapmış olduğu ziyaret sırasında Başbakan Yıldırım’dan bölgeye büyük bir park inşa edilmesi yönünde destek istedi. Başbakan Yıldırım’ın talimatıyla Türkiye’deki bazı belediyeler ve TİKA, Gagavuz Yeri Özerk Bölgesi’nde ‘Büyük Türkiye Parkı’ inşa edilmesi için çalışma başlatırken, projeye bir destek de Osmangazi Belediyesi’nden geldi. Gagavuzya’nın merkezinde toplam 40 dönüm arazi üzerine inşa edilecek park için Osmangazi Belediyesi, bölgeye çocuk oyun gruplarının yer aldığı park malzemeleri gönderdi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, böyle önemli bir projeye destek oldukları için mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Gagavuz Yeri Özerk Bölgesi, Moldova’da Gagavuz Türkleri’nin yoğun yaşadığı bir bölge.

Bu bölgeye Türkiye’den birkaç belediyenin ve TİKA’nın desteğiyle bir park yapılıyor. Osmangazi Belediyesi olarak bizler de bu park projesine destek veriyoruz. Çocuklar için çeşitli oyun guruplarının yer aldığı park malzemelerini bölgeye gönderiyoruz. Gagavuz Türkleri ile ülkemiz arasındaki bağları güçlendirecek olan bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Büyük Türkiye Parkı’nın 15 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gagavuz Yeri Özerk Bölgesi’ne yapacağı ziyarette hizmete açılması hedefleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı