Öne Çıkanlar tarım aa kapanış fiyatı muğlada yağmur tarım ve orman bakanlığı

Bu haber kez okundu.

Genç çiftçilere büyükbaş hayvan desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sürdürülen genç çiftçiye verilen destekler kapsamında Kırıkkaleli genç çiftçiler büyükbaş hayvanlarına kavuştu.

Bu sene ikinci dönemi uygulanan “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” çalışmaları kapsamında Kırıkkale’den Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından destek almayı hak eden 132 projenin hibe işlemleri devam ediyor. Bu kapsamda kentte büyükbaş hayvancılık projeleri ile destek almaya hak kazanan 78 genç çiftçiye büyükbaş hayvanları dağıtıldı.

Düzenlenen büyükbaş hayvan dağıtımı töreninde açıklamalarda bulunan Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, dünya genelinde gelişen teknolojinin sunduğu imkânların tarım sektörüne de hızla entegre olduğuna, bu bağlamda tarım sektöründe genç ve dinamik zihinlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğuna değindi. Ayrıca genç çiftçilerin ihtiyaç duymaları halinde il ve ilçe müdürlüklerinin her zaman teknik destek sunmayı görev edindiklerini belirten Yılmaz, “Tarım bitkisel üretimi, hayvancılığı, gıda üretimi, satışı ve sanayisi ile bir sektördür. Bu sektörün birer yapıtaşı olarak her birimiz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirerek hep birlikte kırsal kalkınmaya katkı sağlamakla yükümlüyüz. Tarım gelecek demek, üretmek ve nüfusumuza sağlıklı, güvenilir gıda sunmak zorundayız. Gençlerimiz ve tarıma yıllarını vermiş emektar çiftçilerimiz ile bir arada yenilikçi bir bakış açısı içerisinde işbirliği ile gelişmeliyiz” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı