Öne Çıkanlar mikado kayısı fakıbaba tarım eğitim abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Gültekin; "Ahilik Türk ahlakının simgesidir"

AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, ahiliğin Türk ahlakının simgesi olduğunu söyledi.

Gültekin, Ahilik Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, bir ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde manevi yapının önemli olduğuna dikkat çekerek, ’Selçuklu Türklerinden bu yana Türk ahlakının simgesi olan ahilik, dini ve milli birliğin muhafazasında, Osmanlı Devletinin kuruluşunda ve Osmanlı insanının yetişmesi ve terbiyesinde büyük hizmetler göstermiştir. Önce Selçuklu, sonra da Osmanlı Devletini zirveye taşıyan sır ahiliktir. Ahilik sadece sanat, ticaret ya da meslek sahibi olmak değil, aynı zamanda olgun, merhametli ve dürüst olmaktır. Yani hem iş hem de ahlak erbabı olmaktır. Bizlere bu manevi yapıyı miras bırakan ecdadımızı saygıyla anıyorum. Mersin esnafı başta olmak üzere tüm esnaf kardeşlerimizin de ahilik haftasını kutluyorum" dedi.

Ahilik teşkilatının günümüz sanayi ve diğer sektörlere kalifiye eleman yetiştirmede büyük önem taşıdığını belirten Gültekin, "Ahilik teşkilatına mensup olanların, taşıması gereken dürüstlük, cömertlik, tevazu sahibi olmak gibi özelliklerin modern çağın bu gibi değerlere yabancılaştırdığı genç neslimize örnek teşkil etmesi gerekmektedir. Bize emanet edilen bu yapılanmaya uygun şekilde davranarak toplumsal kimliğimizi oluşturan bu önemli geleneğimize sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı