Öne Çıkanlar chicago borsası vairo badem çeşidi teknoloji hayvancılık ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Hatay’da öğrenciler narenciye bahçesi kurdu

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde öğrenciler geliri bir ilkokulun ihtiyacında kullanılmak üzere 10 dönüm alana 350 adet narenciye fidanı dikerek bahçe kurdu.

Değerler Eğitimi ve Karakter Okulu Projesi kapsamında Süleyman Demirel Anadolu Lisesi ve Kuzuculu Emralkayası İlkokulu işbirliğiyle okul yakınında hazırlanan 10 dönüm alana öğrenciler narenciye fidanı dikerek, üzerine isimlerinin yazılı olduğu etiketler astı. Dörtyol Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, öğrencilere doğa sevgisi ve bilinci aşılamak için ilçedeki iki okul arasında Değerler Eğitimi ve Karakter Okulu Projesi kapsamında ağaç dikme etkinliği düzenlediklerini belirterek, "Sadece okullarımızda öğretimle değil eğitim faaliyetleriyle de çocuklarımızı iyi karakterli, bilinçli, ahlaklı insanlar olarak yetiştirmek en büyük amacımız” dedi.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ise kaymakamlık başta olmak üzere belediye ve birçok kuruluşun destek verdiği proje kapsamında Kuzuculu Mahallesi’ Emralkayası mevkisinde 10 dönümlük araziye erkenci narenciye çeşitlerinde 350-400 fidanın dikimini gerçekleştirdiklerini söyledi. Toksoy, "Birkaç yıl içerisinde meyveye dönüşecek bu ağaçların geliri bu ilkokulumuzda okuyan 60 öğrencimizin eğitimi ve yaşam kalitesini yükseltmek ve okulun ihtiyaçları için harcanacak" diye konuştu.

Kuzuculu Emralkayası İlkokulu Müdürü Mustafa Toklu da, "Bu ağaçların meyveleri önümüzdeki yıllarda okulumuza gelir kaynağı olacaktır” dedi.

Fidan dikiminin ardından öğrenciler okul bahçesinde müzik eşliğinde halaylar çekti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı