Öne Çıkanlar aa tarım şiddetli yağış sağanak yağış jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

İnegöl Belediyesi’nden öğrencilere kırtasiye malzemesi

İnegöl Belediyesi, Umuteli Sosyal Yardım Merkezi aracılığıyla bu yıl da ilk ve ortaokul çağındaki 2 bin öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıttı.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dumlupınar Ortaokulu’na giderek öğrencilere kırtasiye malzemelerini dağıttı. Aktaş, “2017-2018 eğitim öğretim yılı başladı. Yaklaşık 59 bin öğrenci ve 3 bin 500 öğretmeniyle büyük bir eğitim ordusuna sahip İnegöl’deki tüm idareci, öğretmen, öğrenci, veli ve milli eğitim camiasının ilköğretim haftasını tebrik ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın vatanına bağlı, bayrağına saygılı bir şekilde yetişmeleri en büyük temennimiz. Bu konuda ailelerimize, öğretmenlerimize büyük görev düşüyor. Çocuklarımızın matematiği, fen bilgisini, hayat bilgisini öğrenirken, beraberinde hayatın gerçeklerini, vatan millet sevgisini de öğrenmelerinin gerektiğine inanıyorum. Belediye olarak İnegöl eğitimine ciddi katkılarda bulunduk. Eğitime arsa tahsislerinden tutunda, ana sınıfı binalarına, okullara kütüphanelerden, teknoloji sınıflarına, okulların fiziki yapılarındaki tadilatlardan, çevre düzenlemesine varıncaya kadar irili ufaklı yüzlerce çalışmaya imza attık. Yine en önemli eğitim yatırımlarımızdan biri olan bilgi kültür evlerimizin sayısını artırıp bu merkezlerdeki etkinliklerimizi de çeşitlendirerek çocuklarımıza ve İnegöl halkımıza daha kaliteli hizmet vermeye çalışıyoruz. Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile malumunuz her yıl öğrencilerimize kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Bu hafta Pazartesi itibarı ile başlayan kırtasiye yardımlarımızı bu hafta sonuna kadar tamamlamış olacağız. İnegöl Belediyesi, Umuteli Sosyal Yardım Merkezi aracılığıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 2 bin öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtacak. Kırtasiye setinde temel ihtiyaçları olan kalemler, defterler, boyalar ve benzeri malzemeler yer alıyor. Kırtasiye yardımlarımızın belediyeye maliyeti yaklaşık 42 bin TL" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı