Öne Çıkanlar tarım eğitim mikado kayısı jakaranda fidanı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

İş adamlarından öğrencilere önce burs sonra iş

Kahramankazan Sanayici ve İş Adamları Derneği, ilçede eğitim gören öğrencilere önce burs, mezun olduktan sonra da iş verecek.

Kahramankazan-SİAD Başkanı Zafer Korkmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz arasında imzalanan protokol ile şimdilik 30 öğrenciye her ay 150 Lira burs, mezun olduklarında ise istihdam sağlanacak.

Uygulamaya ilk olarak Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden başlanacak. 30 öğrenci ile başlayan eğitim yardımının her yıl artırılarak diğer meslek okullarına da yayılması planlanıyor.

Burs alan öğrenciler mezun olduktan sonra çalışmak isterlerse dernek bünyesindeki sanayi kuruluşlarında istihdam edilecek. Üniversiteye gidecek öğrencilerin de yine eğitim masrafları Kahramankazanlı iş adamları tarafından karşılanmaya devam edecek.

Kahramankazan Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen imza töreninde konuşan Dernek Başkanı Zafer Korkmaz dernek olarak birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini belirterek, sanayide ihtiyaç duyulan yetişmiş ara eleman ihtiyacının karşılanması adına eğitime ayrı bir önem verdiklerini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz da sanayi okul işbirliğinin öğrencilerin yetişmesinde son derece önemli olduğuna dikkat çekerek bu birlikteliğin bütün iş adamlarına örnek olması temennisinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı