Öne Çıkanlar çiftçi çiftlik bank Gıda dap desteği tarım

Bu haber kez okundu.

Isparta’da tarla günü

Isparta’nın Aksu ilçesinde çilek ve örtü altında domates yetiştirilen seralar ile tıbbi aromatik bitkilerin olduğu demonstrasyon bahçelerine tarla günü düzenlendi.

Tarla Gününe Eğirdir Kaymakamı ve Aksu Kaymakam Vekili Abdullah Akdaş, Isparta Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Süleyman Demirel Üniversitesi Bitki Koruma Bölümünden Prof. Dr İsmail Karaca, Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitü Müdürü Dr. Şerif Özongun, Koordinasyon ve Tarımsal Şube Müdürü Fatma Kurt Aydın, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ali Bayraklı, Aksu İlçe Müdürü Ayhan Gençtürk ile üreticiler katıldı. Programda, domates, çilek, nane ve lavantanın tanıtımları yapıldı. Domates serasına ve çilek bahçesine gidilerek yetiştiricilikleri ve pazarlanması hakkında teknik personel tarafından bilgi verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Aksu ilçesinde çilek üretiminin 2015 yılında 10 kişi ile 15 dönüm olarak başladığını, bu yıl 55 kişi ile 110 dönüme ulaşıldığını söyledi. Örtü altı yetiştiriciliğinin Aksu’da 2014 yılında 2 kişi ile 5 dönüm olarak başladığını şimdi ise 27 kişi ile 50 dönüme ulaştığını aktaran Tuğrul, örtü altı yetiştiriciliğinde 25 üreticinin domates yetiştiriciliği yaptığını aktardı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,