Öne Çıkanlar teknoloji Gıda sel madurları anız yangını tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Karaman’a gönderilen üç yeni ambulans, göreve başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından Karaman’a gönderilen üç yeni ambulans göreve başladı.

Ambulansların göreve başlamasıyla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir tören düzenlendi. Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Musa Şahin, “İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde toplam 29 ambulansımız mevcuttur. Bunlardan bir tanesi Obez ambulansı, dört tanesi de kış zamanında kullanılan paletli ambulanstır. Bakanlığımızın gönderdiği bu ambulanslarla beraber şu anda ilimizde 32 tane ambulansımız mevcuttur. Ambulanslarımızın yaş ortalaması ikidir. Genç bir filoya sahibiz. Şu anda günlük ortalama 85 vakaya çıkıyor ekiplerimiz. İlimiz de ise toplam 13 istasyonumuz bulunmaktadır. İl dışına ayda ortalama 110 hasta sevkimiz oluyor. Yeni gelen bu ambulansların ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Ambulansların ilimize kazandırılmasında bizlere desteklerini esirgemeyen başta bakanlığımız olmak üzere valimiz ve milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından ambulansların göreve başlaması nedeniyle dua yapıldı. Duanın ardından Karaman Valisi Fahri Meral ambulansın direksiyonuna geçerken, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker de yanına oturdu. Vali Meral ve Milletvekili Şeker, görevlilerden ambulansların özellikleri ile ilgili görevlilerden bilgi aldı.

Törene, Karaman Valisi Fahri Meral, Ak Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker ile daire müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı