Öne Çıkanlar fakıbaba Gıda şiddetli yağış ağaç budaması ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

KTO Karatay’da Dünya Gıda Günü etkinliği

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ev sahipliğinde Dünya Gıda Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikte, açlık problemine dikkatleri çekerek gıda güvenirliğinin ve beslenmenin insan için önemine değinildi. KTO Karatay Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurhan Ünüsan, “Dünyada günlük 96 milyon ekmek üretiliyor ve bunun 6 milyonu boşa gidiyor. Ekmek ve gıda israfına son vermeliyiz” diyerek artan israfa dikkat çekti.

KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Birol Özkalp de, “Dünya gıda gününüz kutlu olsun. Ülkemiz, gıda konusunda kendi yeterliliğini sağlayan bir ülke. Bunun kıymetini bilmeli ve gıdamızın sürdürülebilirliğini yapabilmeliyiz” diye konuştu.

Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Ramazan Sobayoğlu ise, Türkiye’nin gıda durumuna odaklanırken gıda çalışmalarının geçmişteki ve günümüzdeki hallerinin bilinip değerlendirilmesi gerektiğine değindi.

KTO Karatay Üniversitesi’nin Dünya Gıda Günü’ne ilişkin olarak düzenlediği etkinlik, yoğun katılımın ardından son buldu. Düzenlenen etkinliğe, Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Ramazan Sobayoğlu, Gıda Mühendisi ve Kontrol Görevlisi Neşe Süer, Veteriner Hekim ve Kontrol Görevlisi İrfan Yılmazer, Veteriner Hekim ve Kontrol Görevlisi Mutlu Söğüt, Konya Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Hulusi Ada katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı