Öne Çıkanlar kefir kapanış fiyatı tarım teknoloji sağanak yağış

Bu haber kez okundu.

Menemenli çiftçiler için “erken uyarı” sistemi kuruldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üreticiler için “Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi”ni Menemen’de hayata geçirdi. Menemen’deki üreticilere yönelik olarak başlatılan uygulamada, çiftçinin cep telefonuna otomatik mesaj gönderilerek sulama ve ilaçlama uyarıları ile don ve fırtına gibi olumsuz koşullar için önceden haber veriliyor.

Menemenli üreticiler için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi”, Menemen Ziraat Odasında düzenlenen seminerle çiftçilere anlatıldı. Seminer sonrasında açıklamada bulundan Menemen Ziraat Odası Başkanı Arif Metin Karagöl, ilçede yaşayan çiftçilere tarım konusunda devamlı eğitim verdiklerini söyleyerek, “Yeniden yapılanmanın gerektiğini inanıyoruz. Bu yüzden odamız bütün çalışmalarını yeni tarım teknolojileri, teknikleri ve insan sağlığına faydalı, zarar vermeyen tarım teknikleri geliştirmek üzere sürekli eğitimler yapıyoruz. Tarım topraklarımızı korumak için çaba sarf ediyoruz. Bu konu ilgili eğitimler yapıyoruz” diye konuştu.

2018 yılının Türkiye’de yerli tohum yıllı olmasını istediklerini de kaydeden Karagöl, “Yerli tohumların yaygınlaştırılması ve ekilmesini istiyoruz. Çünkü ülkemiz teknolojiyi yakaladı. Bu yabancı ülkelere ait büyük şirketlerin ürettiği pamuk, mısır, susam, ayçiçeği tohumları artık yurdumuzda üretiyoruz. Artık kendi tohumumuzu hem kendimiz kullanacağımızı, hem de yurtdışına satmaya başladığımızı insanlarımıza öğretmemiz lazım” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı