Öne Çıkanlar fakıbaba Gıda şiddetli yağış ağaç budaması hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Milas Çiftçi Malları Koruma Meclisinden vatandaşlara uyarı

2017 zeytin hasat dönemi öncesi Milas Çiftçi Malları Koruma Meclisi, önemli bir uyarıda bulundu.

Meclis Başkanı Ayhan Demirçivi tarafından yapılan açıklamada, özellikle büyükbaş hayvanların zeytinlik alanlara bırakanlar hakkında cezai işlem yapılacağı belirtildi.

Milas Çiftçi Malları Koruma Meclisi adına açıklama yapan Başkan Ayhan Demirçivi; “2017 yılı zeytin hasat döneminin yaklaştığı, zeytin meyvelerinin olgunlaştığı ve ilk yağmurun yağmasının ardından toplanmaya başlanılacağı şu dönemde, merkez ve mahallelerdeki vatandaşlarımızın zeytin alanlarına hayvanlarını kesinlikle bırakmaması gerekiyor. Hayvan sahiplerinin bu noktada ceza almaları bizleri üzecektir. Dolayısıyla çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Hayvanlarını zeytinlik alanlara bırakanlar hakkında cezai işlem uygulamakta kararlıyız” dedi.

Öte yandan vatandaşlara, özellikle hasat döneminde zeytin hırsızlıklarına karşı da dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden Başkan Demirçivi; “Zeytin toplayan şüpheli kişileri güvenlik güçlerimize ihbar etmelerini önemle rica ediyoruz. Bu konuda telefonla yapılan ihbarlar dikkate alınacak, ihbarı alan kolluk kuvvetleri hızlı bir şekilde belirtilen bölgeye hareket edeceklerdir.

Binbir zorlukla yetiştirilen, zeytin üretiminin çok azaldığı, her türlü etkenlerden etkilenen zeytin ağaçları, bölgemizde yağışların az olmasından ve bir de halkalı leke hastalığından dolayı zeytin ağaçlarımızı korumak hepimizin görevidir” dedi.

Bu yıl 4’ncüsü gerçekleştirilecek Zeytin Hasat Şenliği hakkında da açıklamalarda bulunan Milas Çiftçi Malları Koruma Meclis Başkanı Ayhan Demirçivi; “Yöremizde, ‘Memecik’ cinsi zeytinin önemi son yıllarda çok daha iyi anlaşılmaktadır. Bu sene dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Zeytin Hasat Şenliği, zeytin ve zeytinyağının önemini çok iyi bir şekilde öne çıkarırken, bu şenliğin düzenlenmesinde katkılarını esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlara, gönüllülük esasıyla şenlikte çalışanlara, bu etkinlikte görev alan öğretmen ve öğrencilerimize, kısaca emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başta mahalle sakinlerimiz olmak üzere, çiftçilerimizi, zeytin üreticilerimizi ve tüm Milas halkını 4’ncü zeytin hasat şenliğine davet ediyoruz. Çünkü bu festivale önderlik yapanlar tıpkı sizler gibi güzel Milas’ımızı çok sevenlerdir. Milas sevdalısı olmak bir ayrıcalıktır” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı