Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi hayvancılık kefir papaz erik fidanı çiftçi

Bu haber kez okundu.

Minikler bal, süt ve yumurtanın izinde

TÜBİTAK tarafından desteklenen Süleyman Demirel Üniversitesince yürütülen “Bal Süt Yumurtanın İzinde Hayvan Dostlarımızla Tanışıyoruz Projesi ile 5-6 yaş arası çocuklar, doğal beslenmenin önemini kavrıyor.

“Sağlıklı gelecek sağlıklı nesillerden oluşur” bilinciyle başlatılan TÜBİTAK tarafından desteklenen Süleyman Demirel Üniversitesince yürütülen “Bal Süt Yumurtanın İzinde Hayvan Dostlarımızla Tanışıyoruz Projesi devam ediyor. Proje kapsamında Mustafa Şener ve Aliköy İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan 80 minik öğrenciye, sağlıklı beslenmenin temeli olan bal, süt, yumurta gibi gıdalar anlatıldı. SDÜ Ziraat Fakültesi Uygulama ve Araştırma Çiftliğinde yer alan süt sağım merkezi, tavuk çiftliği, inek çiftliğinde gözlem yapan öğrenciler, arı, inek, tavuk gibi hayvanları canlı görerek bu hayvanları yakından tanıma fırsatını yakaladı.

Proje Yürütücüsü Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Özden Yılmaz, “Toplumların sağlıklı gelecekleri için temel unsur sağlıklı yetişmiş bireylerdir. Okul öncesi dönem insan yaşamının en önemli dönemidir. Bu dönemde yeterli ve dengeli beslenme kadar iyi geliştirilmiş sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek de önemlidir. Sağlıklı beslenme kavramının okul öncesi eğitimde çocuklara farklı yöntemler uygulayarak öğretilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda projemizin büyük yarar sağlayacağını düşünüyoruz. Öğrencilerimiz bir ay boyunca proje kapsamındaki bilimsel etkinlikleri heyecanıyla renklendirecek” dedi.

Mustafa Şener İlköğretim Okulu Müdürü Orhan Çelik ile AliKöy İlköğretim Okulu Müdürü Selçuk Efecan, projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Okul öncesi yaş grubunda somut öğrenmenin her şeyin önünde geldiğini belirten yetkililer, uygulamalı olarak görülen eğitimin daha kalıcı olduğunu, bu tür etkinliklerin öğrencilere önemli kazanımlar sağladığını söyledi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı