Öne Çıkanlar tarım hayvancılık eğitim ceviz bahçesi mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Muş’ta metruk binalar yıktırılıyor

Muş Belediyesi, il genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki metruk yapıların yıkımını sürdürüyor.

Muş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, il genelinde tehlike arz eden metruk binalarının yıkımına devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içinde yıkımları gerçekleştiren Muş Belediyesi, çevre sağlığını olumsuz etkileyen, uygunsuz bir şekilde kullanılan ve görüntü kirliliği oluşturan yapıları ortadan kaldırıyor. Yapılan bu çalışma ile çarpık yapılaşmanın da önüne geçiliyor. Belediye Başkanı Feyat Asya, Karşıyaka Mahallesi Eski Erzurum Caddesi üzerinde bulunan metruk bir binanın yıkım işlemini yerinde denetledi. Başkan Asya, kullanılamaz halde olan bu tür yapıların tek tek tespit edilerek bir an önce yıkılması için talimatlar verdi.

Metruk binaların yıkımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, "İl Emniyet Müdürlüğümüz ile koordine içinde kent genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, uygunsuz bir şekilde kullanılan metruk binaların yıkımını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için bu çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor. Uygunsuz bir şekilde kullanılan ve tehlike arz eden yapıları tek tek tespit ederek gerekli çalışmayı yapıyoruz" dedi.

Metruk binaların yıkımı ile çarpık yapılaşmanın da önüne geçtiklerini kaydeden Başkan Asya, “İmar alanında önemli çalışmalar yaptık. Özellikle yüksek kat sınırlamasını 8’e düşürerek deprem bölgesi ilimizi telafisi olmayan sonuçlara karşı önledik. Bunun yanı sıra şehrin her iki yakasındaki yeni yerleşim alanlarını imara açtık. Bayraklı Tepe için hazırladığımız yeni imar ile 30-40 bin nüfusun yerleşebileceği şekilde planlamalar yaptık. Aynı şekilde Zafer Mahallesi’ndeki sarı blokların yerine modern yapıların yapılması için gerekli çalışmaları tamamladık. Yıkım çalışmamız kapsamında Sarı Bloklardaki eski yapıları da en kısa sürede yıkacağız. Bu çalışmaları yaparak kentin geleceğini sağlam temeller üzerine kurmayı hedefliyoruz. İmar çalışmamıza bağlı olarak görüntü kirliliğine neden olan çürümeye yüz tutmuş yapıları da yıkıyoruz. Öncelikli olarak uygunsuz şekilde kullanılan yapılarla okul çevrelerindeki bu yapıları ortadan kaldırıyoruz. Daha sonra il genelindeki tüm metruk binalarla ilgili çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı