Öne Çıkanlar tarım muğlada yağmur fakıbaba aa ilaç zehirlenmesi

Bu haber kez okundu.

Okul kantinleri sıkı denetim altında

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla Arnavutköy Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki okulların kantinlerini denetledi. Kantinlerdeki hijyen kuralları ve gıda ürünlerinin kontrol edildiği denetimlerde, kurallara uymayan kantinciler uyarıldı.Özellikle cips ve asitli içecek satan kantinciler zabıta tarafından uyarılarak, haklarında tutanak tutuldu.

Arnavutköy Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber ilçedeki ilköğretim, ortaöğretim ve liselerin kantinlerini denetledi. Denetimler kapsamında okul kantinlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığı kontrol edildi.

Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen denetimlerde, zabıta ekipleri satılan yiyeceklerin son kullanma tarihlerini inceleyerek, satışa uygun olup olmadıklarını kontrol etti. Denetim sırasında bazı okullarda açıkta satılan yiyeceklerin cam kaplarda satılması gerektiği halde plastik kaplarda satıldığı, pipetlerin üzerlerinin açık olduğu, bazı etiketlerin yanlış basıldığı, ürünlerin üzerinde fiyat etiketi olmadığı, satışı yasak olsan yağlı cips ürünlerin ve gazlı içeceklerin satıldığı görüldü. Satışı yasak olan gazlı içecek ve yağlı yiyecekler toplandı. Denetimlerde kurallara uymayan, satışı yasak olan ürün satan bazı kantin sahipleri ise uyarıldı ve haklarında tutanak tutuldu. Kantinlerin ruhsatlarını da kontrol eden zabıta ekipleri ise kantin çalışanlarına uymaları gereken kuralları anlattı.

"Çocuklarımızın sağlığı çok önemli"

Denetimi gerçekleştiren Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürü Resul Ekrem Baltacı karşılaşmış olduğu problemlerle ilgili, "Özellikle bu kantinlerimizin ruhsatlı olarak temiz ve hijyenik şartlarda hizmet verilip verilmediğini denetliyoruz. Çocuklarımızın sağlığı çok önemli. Dolayısıyla satılan ürünlerin gazlı içecekler, yağlı yiyecek olmaması lazım. Bunun yanında et ürünlerinin burada pişirilip servis edilmemesi gerekiyor. Diğer hijyenik koşullara da önem veriyoruz. Bizim kendi yönetmeliğimize, belediyemizin emir ve yasaklar yönetmeliğine bunların karşılığı olan idari para cezalarını, uyarılarını yapıyoruz. Eksikler devam ediyorsa da kademe kademe idari para cezalarından kapatma cezalarına kadar gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

"Yağ içeren ürünler toplandı"

Satışı yasak olan yağlı cips ürün satıldığını gören Zabıta Komiseri Recai Yılmaz, "Bu ürünlerin satılmaması gerekiyor. Yağ içeren bir ürün olduğu için bunları toplayacağız buradan. Gerekli tutanağı bu ürünler için tanzim edeceğiz. İlk seferde olduğu için para cezası işlemi uygulamıyoruz. Gerekli uyarıları yapacağız bununla ilgili, kantincinin de konudan haberi olmayabilir” diye konuştu.

"Tespit tutanağı tutuldu"

Satışı yasak ürün hakkında tutanak tutan Özgür Sağesen ise "Burada tutanağımızı tuttuk konuya ilişkin, tutanağa ek olarak da fotoğrafını ekleyeceğiz ürünün, çünkü satılması yasak bu içeceklerin ve satışa sunulmuş. Şimdilik tespit tutanağımızı tutuyoruz daha sonra gerekli yasal işlemleri yapacağız" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı