Öne Çıkanlar tarım Gıda çiftçi dap desteği çiftlik bank

Bu haber kez okundu.

ORKÖY’den simental dopingi

Samsun’un Vezirköprü ilçesi Türkmen Mahallesi’nde vatandaşlara 34 simental ırkı inek dağıtıldı.

Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Melek Burçin Irmak öncülüğünde ORKÖY Şefliği sorumluluğunda bir proje kapsamında Türkmen Mahallesi’nde 17 hayvan üreticisine ikişer adet et ve süt üretimi yapmaları için simental ırkı inekler verildi. Simental ırkı ineklerin orman köylüsüne destek ve et, süt üretiminde daha fazla üretim, bilinçli hayvancılık yapılması için verildiği, üreticilere ödeme kolaylığı sağlandığı, ineklerin geri ödemelerinin 2 yıl ödemesiz 5 taksitte faizsiz ödeneceği açıklandı. Yapılan bu proje ile süt ve et veriminde daha fazla üretimin hedeflendiği kaydedildi.

Kura çekimi sonucu ineklerin sahipleri belirlenirken heyecanlı anlar yaşandı. Hasan Sarıkaya, ORKÖY’ün kendilerine destek ve üretimin daha fazla olması için verdiği inekler için teşekkür etti. Zeynep Kına aldığı ineklere çok iyi bakacağını belirterek, bu ineklerin alınmasına sebep olanlara teşekkür etti.

71 yaşındaki Hüseyin Kına kura ise kendisine çıkan inekler için mutlu olduğunu ifade ederek, "Yoğurdunu sütünü hep beraber yiyeceğiz. Komşularımıza, mahallemize, tüm Vezirköprü’ye faydalı olacak. Bu ineklere gelinimle bakacağız" diyerek mutluluğunu dile getirdi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,