Öne Çıkanlar aa fakıbaba kapanış fiyatı tarım muğlada yağmur

Bu haber kez okundu.

Osmangazi Kent Konseyi yeni döneme hazır

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Kent Konseyi’nin yeni dönem toplantısına katıldı. Toplantıda, önceki döneme ilişkin çalışmalar hatırlatılarak, yeni dönemde yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi verildi.

Sukaypark Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları Hasan Hüseyin Erdönmez, Cem Kürşad Hasanoğlu ve Erkan Albayrak ile Osmangazi Kent Konseyi Başkanı Ömer Eşer ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Belediyeler olarak çok işler yapıyoruz. Belediyecilikte asıl önemli olan Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi sosyal belediyeciliktir.Yani, insana dokunmak, insanla birlikte olmak. Bizler geziyoruz, sizler de geziyorsunuz. Buna ilişkin bizim sahada değişik ekiplerimiz var. Sağlık İşleri Müdürlüğümüz’ün çok önemli çalışmaları var. Her müdürlüğün kendi içinde proje ve çalışmaları var. Bazen insanların kapısını çalıp selam vermek bile çok önemlidir. Şehirler büyüdükçe ve kalabalıklaştıkça insanların yalnızlaştığını görüyorsunuz. Dolayısıyla bizlerin ve sizlerin ve diğer müdürlüklerimizin yapmış olduğu faaliyetler, bu yönüyle önemli” dedi.

İnsan odaklı çalışmaların etkisinin ulaşılan hedef noktayla alakalı olduğunu belirten Başkan Dündar, “Mesela bir mahallede anne çocuk eğitimine ilişkin program yapacaksınız. Oradan bir kişi bile geliyorsa, o ailenin içine girmiş oluyorsunuz ve insanlara dokunmuş oluyorsunuz. Yardımlar için de ulaştığımız insanlarla da aslolan onlarla konuşmak ve onların hayatlarına dokunmaktır. 850 bin nüfusluk yerde herkesin birbirini tanıma şansı yok. Ama bunun yolu da etkinlik faaliyetlerle mümkün hale getirilebilir. Bazı bölgelerimizde fiziki değişikliklerden ziyade sosyal değişikliklerin karşılığı daha fazla oluyor” diye konuştu.

Başkan Dündar, önemli olanın insanların birbirlerini sevmesi ve kaynaşması noktasında çalışmaların yürütmesi olduğunu vurgulayarak,“İşte kent konseyimizin de yaptığı her etkinlik insanlara dokunularak yapılan etkinlikler. Bunların da bir neticesi var. Örneğin, bir anket çalışması yapılmış ve anket neticesinde katılanların yüzde 10’u başkan bizim eve geldi demiş. Bu müthiş bir oran ve ciddi bir durum. İşte bu nasıl oldu, sizler ve diğer ekiplerimiz sayesinde oldu. Belediyecilik faaliyetleri sadece bir kişinin çalışması değil, bütün ekiplerimizin çalışmasıdır.Bunları bilerek çalıştığımız zaman sonucunda olumlu ve müspet neticeyi almış oluyoruz. Yeni döneminiz hayırlı olsun inşallah. Allah muvaffak eylesin” diye konuştu.

Osmangazi Kent Konseyi Başkanı Ömer Eşer ise geçmiş dönem yaptıkları çalışmaları hatırlatarak, “Yoğun bir dönem geçirdik. Önceki dönem gerçekleştirilen tüm etkinliklerde emeği geçen tüm yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapılan bütün etkinlikler, sizlerin istekleri ve katkılarıyla oldu. Geçen sene engelli meclisi, çocuk meclisi, gençlik meclisi ve kadın meclisimizin yaptığı çalışmalarla kent konseyimiz faydalı işler yapmanın peşindeydi. Osmangazi Belediyesi’ne nasıl katkı sağlayabilirizi düşünerek hareket ettik. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu çalışmaları belediyemizle birlikte büyüteceğiz” dedi.

Eşer, yeni dönemdeki çalışmalara da değinerek, “Önümüzdeki dönemde de OBAM’la birlikte yemek atölyemizle ilgili bir projemiz var. Bir anaokuluyla beraber projemiz var. Tiyatro hazırlığımız var. Kadın meclisimizin faaliyet ve çalışmaları var. Yeni dönemde de belediyemizle birlikte çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı