Öne Çıkanlar fakıbaba tarım ve orman bakanlığı badem fidanı trakya muğlada yağmur

Bu haber kez okundu.

Osmaniyeli şehit Sefa’nın, Şehit Ömer Halisdemir’e yazdığı ilginç mektup

Geçtiğimiz günlerde Bingöl’ün Adaklı ilçesi kırsalında arama tarama faaliyeti yürüten Mehmetçik ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada tim komutanı Osmaniyeli Astsubay Mustafa Sefa Kök şehit olmuştu. Şehidin gözyaşları arasında Osmaniye’de toprağa verilmesinden birkaç gün sonra ilginç bir mektup ortaya çıktı. Osmaniyeli Şehit Astsubay Mustafa Sefa Kök’ün tam bir yıl önce Şehit Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret ettiği, o ziyaretinde mezardaki hatıra defterine çok ilginç bir mektup yazdığı anlaşıldı.

Boldhaber.com’da yayınlanan habere göre, şehit olan Astsubay Mustafa Sefa Kök’ün yaklaşık bir yıl önce Ömer Halisdemir’in mezarını ziyareti sırasında kaleme aldığı mektup ortaya çıktı. Mektubu, Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Doğan Halisdemir, Osmaniyeli şehit Mustafa Sefa’nın ailesinden amcası Fatih Gök’e önceki gün ulaştırdı.

Bu arada, Osmaniyeli Şehit Astsubay Mustafa Sefa Kök, Şehit Ömer Halisdemir’in mezarını 9 Eylül 2016’da ziyaret ediyor ve mektubu o gün yazıyor. Kendisi de mektubu yazdıktan tam 1 yıl sonra, 9 Eylül 2017’de şehit olarak toprağa veriliyor. Şehit Astsubay Mustafa Sefa Kök’ün mektubunun altında kendi el yazısı ile “M. Sefa Kök 09.09.2016” yazıyor.

Kök’ün yazdığı mektup şöyle:

"Ben J. Asb. Çvş. Sefa Komutanım,

Bu milletin bağrından 1453 Ulubatlı Hasan Çanakkale’de Seyit Onbaşı gibi nice yiğitler çıkardı. 15 Temmuz gecesi hain alçakların planlarını bozan bu yüce Türk Milletinin bağrından çıkmış olan Ömer Halisdemir çıktı. Şükür ki senin gibi aynı rütbedeyim bu onuru gururu hayatım boyunca taşıyacağım. Komutanım hiç tasalanma hüzünlenme. Senin bu millet için döktüğün kan boşa değil. Sırada bu canı bu millet için vermek isteyen nice meslektaşlarım var. Senin arkandan senin gibi nice yiğitler çıkarmaya muktedir olan bu millet nice sefalar nice Mustafaları da söz konusu vatan olduğunda çıkarmaya muktedirdir.

Komutanım 2014 devrelerime hitaben senin açtığın bu şehitlik mertebesinde senin gibi yeri geldiğinde bize de bu mertebe için koşabilmek nasip olur inşallah. Rabbim inşallah bize nice Ömer Halisdemirler yetiştirebilmeyi nasip eder. Bizlere hakkını helal et güzel insan. Ömür boyu senin sırtında taşıdığın o silah arkadaşları dediğimiz hainlerin attığı kurşunların acısını hissedeceğim. Rabbim gani gani rahmet eylesin."M.Sefa KöK 09.09.2016".

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı