Öne Çıkanlar fakıbaba Gıda şiddetli yağış vairo badem çeşidi ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Polonyalı Monika Müslüman oldu

Polonya vatandaşı Monika Patrycja Bialowas, düzenlenen ihtida töreni ile birlikte Müslüman olarak Meryem adını aldı.

İhtida töreni için Kayseri İl Müftülüğü’ne başvuran Polonya vatandaşı Monika Patrycja Bialowas için tören düzenlendi. Törende konuşan İl Müftüsü Şahin Güven tören hakkında bilgiler vererek; Müslümanlığı seçen Monika’ya, yeni dinini iyi bir şekilde yaşaması temennisinde bulundu. Güven, “İhtida töreni için müracaat eden Polonya vatandaşı Monika kardeşimiz için İslam’a geçiş ihtida merasimi için birlikteyiz. Türkiye genelinde il müftülüklerimiz, yurt dışında da diyanet ve Diyanet Vakfı Teşkilatımızın bulunmuş olduğu camilerde sürekli olarak ihtida merasimleri düzenlemekteyiz. Bu merasimlerde Müslümanlığı kendi hür iradesiyle tercih eden kardeşlerimizin Müslüman olduklarına dair ikrarlarını yazılı belge ile onaylayıp veriyoruz. Daha sonraki hayatlarında bu belge, özellikle hac ve umreye gidecekleri zaman sadece Müslüman olanların hac ve umreye gidebileceğinden dolayı kolaylaştırmış oluyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kuranı Kerim okunarak dualar edildi. Müftü Güven, Monika’ya İslamiyet hakkında bilgiler verdi. Kelime-i Şahadet getiren Monika Patrycja Bialowas Müslüman oldu. Müslüman olan Monika Patrycja Bialowas’a Müftü Güven, “Sen şuanda bizim Müslüman kardeşimizsin. Dünya üzerinde 1 milyar 800 milyon kardeşin daha var” dedi.

İl Müftüsü Şahin Güven daha sonra Müslümanlığın gerektirdikleri hakkında bilgiler verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı