Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Sinop’ta Ülkü Ocaklarından Barzani’ye tepki

Sinop’ta Ülkü Ocakları üyeleri, yaptıkları eylemle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani’ye tepki gösterdi.

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde Ülkü Ocakları üyeleri protesto gösterisi düzenledi. Çok sayıda gencin katıldığı gösteride Ülkü Ocakları Sinop İl Üniversite Birim Başkanı Emre Soylu yaptığı konuşmada, “Öncelikle burada toplanmamızın sebebi Peşmerge başı atadan katil Barzani’nin kadim Türk şehri Kerkük’ü hayasızca, sahiplerinden emir alarak aşiretinin topraklarına katmak için 25 Eylül’de yapılacak olan sözde referandumdur. Irak’ın en büyük ikinci petrol rezervine sahip Türkmen şehri Kerkük’ün geleceği bir oldubittiye getirilmeye çalışılmaktadır. 40 yıl öncesinde nüfusunun yüzde 90’ı Türkmen olan Kerkük’ün ABD’nin 2003 yılında Irak’ı işgalinden sonra bu aşiret başının ilk hedefi tapu kadastro binaları ve nüfus daireleri olmuştur. O yıllarda bugün yapmaya çalıştıkları sözde referandum için bölgenin demografik yapısı tahrip edilmiştir. Bu referandum sonucunun sadece Kerkük ile sınırlı kalmayacağı gün gibi aşikardır. Sözde referandum için ’evet’ çalışmalarında kullanılan pusulalarda ’Kürdistan bölgesi ve dışındaki Kürt topluluklarının bağımsız kalmasını istiyor musunuz?’ sorusu bunun en açık göstergesidir. Bin yıldır Türkmen yurdu olarak bilinen Kerkük, Musul, Telafer bu vesileyle hakimiyet altına alınmak istenmektedir” dedi.

Kerkük’ün Türkiye için önemini vurgulayan Soylu, “Bizim için Kerkük gurbet değil vatandır. Kerkük bizim hududi milli sınırlarımız içindedir. Peşmerge başı tüm uyarılara rağmen sözde referandum rüyasından uyanmamaktadır. Düne kadar önümüzde eğilip el pençe duran, muhataba alınmak için kırk takla atan şahsiyetsiz bugün tüm dünyanın gözü önünde Türk milletine ve Türk İslam coğrafyasının umudu olan Türkiye’ye rest çekme gafletinde bulunmaktadır. Bilinmesini isterim ki biz gönlümüzdeki vatana sınır çizmedik. Kerkük canımızdan can, kanımızdan kandır” diye konuştu.

Eylem, dua ve tekbirlerle son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı