Öne Çıkanlar chicago borsası fakıbaba tarım papaz erik fidanı eğitim

Bu haber kez okundu.

Suşehri’nde genç çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtıldı

Sivas’ın Suşehri ilçesinde ’Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında 111 adet küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında projelerinin desteklenmesi amacıyla hak sahibi 2’si kadın 3 genç çiftçiye toplam 111 adet küçükbaş hayvan dağıtıldı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü önünde dağıtımı yapılan küçükbaş hayvan dağıtımı ile ilgili bilgi veren İlçe Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, bölgenin Tarım ve Hayvancılık alanında verimli olduğunu, bu nedenle vatandaşların devletin vermiş olduğu desteklemelerinden faydalanmasını istedi.

Uzunoğlu,"Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesi hakkında 31 Mart 2017 tarih ve 30024 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kapsamda küçükbaş koyun projesi onaylanan ve hibe almaya hak kazanan Çakırlı, Gözköy ve Akıncı köylerinde yaşayan 3 çiftçimizin küçükbaş hayvanlarını teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnanıyorum ki, Suşehri ve köylerinden hayvancılık gelişeceğini ümit ediyoruz. Devletin verdiği destekleme kapsamındaki projelerden tüm çiftçilerimizin faydalanmasını arzu ediyoruz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı