Öne Çıkanlar aa fakıbaba tarım muğlada yağmur tarım ve orman bakanlığı

Bu haber kez okundu.

Suyu bilinçli kullanalım uyarısı

Çevre konusundaki duyarlı çalışmalarıyla örnek olan Keçiören Belediyesi 22 Mart Uluslararası Dünya Su Günü dolayısıyla eğitim ve farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

Küresel iklim değişiklikleri sonucu su kaynaklarının azaldığına dikkat çekilen Dünya Su Gününde Keçiören Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından özel bir etkinlik düzenlendi. Tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine dikkat çekilen etkinlikte Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi ve Kalaba Anadolu Lisesi öğrencilerine eğitim verildi. Su kaynaklarının bilinçli kullanımı, israfın önlenmesi ve çevre kirliliklerine de vurgu yapılan eğitimde öğrenciler suyu tasarruflu kullanmaları konusunda da uyarıldı. Eğitim sonrası gönüllü öğrenciler edindikleri bilgileri vatandaşlara aktarmak üzere bir bilgilendirme çalışması yaparak bilinçli su kullanımına ilişkin el ilanı ve afiş dağıttılar.

“Su kaynaklarını bilinçli kullanmazsak susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya kalırız” diyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Suyu kullanırken her damlasının kıymetli olduğunu ve sağlıklı suyun hayat olduğunu unutmayalım. Tüm canlılar için, tarımsal üretim için ve hayatın devamlılığı için olmazsa olmaz olan suyun kullanımında her birimiz özenli davranmalıyız. Su kaynaklarını koruyarak ve su tasarrufu konusunda bilinçli bir nesil yetiştirerek su sıkıntısının önüne geçebilmek mümkün Herkesi suyu dikkatli ve bilinçli kullanmaya davet ediyorum. Boşa akan her çeşme milli servetin de heba olması demek” mesajı verdi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı