Öne Çıkanlar teknoloji ayçiçeği yetiştiriciliği mikado kayısı trakya tarım

Bu haber kez okundu.

Tarım yetkilileri seraları gezdi

Kırklareli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey beldesinde bulunan seraları gezerek bilgi alış verişlerinde bulundu.

Kırklareli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Burak Akbayrak, Ziraat Teknikeri Metin Toygar ve Ziraat Teknikeri Necdet Göç tarafından ziyaret edilerek genç üretici Serhat Durmuş ile bilgi alış verişlerinde bulundu.

Bir dekar büyüklüğündeki serada Hindistan Cevizi Kabuğu yöntemiyle 2 katlı sistemle çilek üretiliyor. Bir dekar serada damla sulama ile gübreleme ile beslenen 24 bin adet Albion çeşitli çilek bitkisiyle üretimde ilk yıl 10 ton ve 2’inci yıl 13-14 ton verim alındığını ifade eden Durmuş, çilekleri yüzde 65 oranında perakende ve yüzde 35 oranında toptan sattığını ve Kırlareli’nde iç pazarda ürünlerinin hemen alıcı bulduğunu belirtti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı