Öne Çıkanlar tarım aa şiddetli yağış ığdır pamuğu tarım ve orman bakanlığı

Bu haber kez okundu.

Tedavisi tamamlana yaban keçisi doğaya bırakıldı

Hakkari’de yaralı halde bulunan ve tedavi edilen yaban keçisi, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından doğaya bırakıldı.

Hakkari’nin Yukarı Merzan Mahallesi’nde duyarlı vatandaşlar tarafından bulunarak Orman ve Su İşleri Müdürlüğüekiplerine teslim edilen yaban keçisi, Hakkari Belediye Başkanlığı Veteriner İşleriMüdürlüğüne getirildi. Burada veteriner hekim Feysal Cindoğlu tarafından tedavi edilen yaban keçisi, daha sonra doğaya salıvermek üzere tekrar Orman ve Su İşleri Müdürü Necmettin Yılmaz ve beraberindeki ekibe teslim edildi.

Orman ve Su İşleri Müdürü Necmettin Yılmaz ve beraberindekiler, yaban keçisini kent merkezinden uzak bir alanda salıverdiler.

Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri, su ve yiyecek verdiği için kendilerine alışan yaban keçisi doğaya salıverilmesine rağmen bölgede uzaklaşmaması dikkatlerden kaçmadı.

Bölgede bekleme yapan ekipler, yaban keçisinin dağlık alanda bulunan diğer sürüye katılmasıyla buradan ayrıldılar.

Orman ve Su İşleri Müdürü Necmettin Yılmaz, duyarlı vatandaşlar tarafından yaralı bulunarak kurumlarına teslim edilen keçinin belediyede görevli veteriner tarafından tedavisi yapıldıktan sonra tekrar doğadaki yaşam alanına bırakıldığını söyledi. Yılmaz, “Doğal alanına bıraktığımız yaban keçisi 2 yaşındadır. Duyarlı vatandaşlardan isteğimiz, bu tür durumlarda vakit kaybetmeden kurumumuzu aramalarıdır. Bu hayvanları tekrar doğal yaşam alanlarına salıverilmesi gerekmektedir. Vatandaşlarımız da bu hassasiyeti gösteriyor. Biz de burada basın mensuplarının huzurunda yaban keçisini doğaya salarak özgürlüğüne kavuşturduk” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı