Öne Çıkanlar Bitlis tarım interfresh tohum desteklemesi ordu fındık fiyatları

Bu haber kez okundu.

TİKA’dan Mozambik’e pamukçuluk alanında eğitim desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Mozambikli pamuk yetiştiricilerine uygulamalı eğitim verildi.

TİGEM Nazilli Pamuk Araştırma Merkezi’nde Mozambikli pamuk yetiştiricilerine verimliliğin arttırılmasına yönelik bir haftalık uygulamalı eğitim verildi. Çiftçilere verimlilik, toprak koruma ve zararlılarla mücadele alanlarında bilgiler verildi. Eğitim sonunda sertifikalarını alan çiftçiler, edindikleri yeni bilgileri ülkelerinde denemek için sabırsızlandıklarını ifade ederek, Türkiye’ye ve Türk halkına teşekkürlerini iletti.

Kırsal kalkınma ve doğru tarım uygulamalarının Afrika coğrafyasında yaşanan birçok olumsuzluğun önüne geçeceğine inandığını belirten TİKA Mozambik Koordinatörü İbrahim Aybek, bu alanda Türkiye’nin tecrübelerini dünya ile paylaşmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,