Öne Çıkanlar tarım eğitim hayvancılık ceviz bahçesi mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Toroslar Belediyesi, Türkeş’in adını parkta yaşatacak

Toroslar Belediyesi, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu merhum Alparslan Türkeş’in adını, hazırladığı anıt ile Akbelen Bulvarı üzerinde inşa ettiği ‘Türk Dünyası Alparslan Türkeş Parkı’nda yaşatacak.

Yaklaşık 16 bin metre kare alanda yapım çalışmaları devam eden park içerisine dikilen ve Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü marifetiyle yapılan Alparslan Türkeş heykelinin yanına Türk bayrağını tutan bilek anıtı da yerleştirildi.

Türk dünyası bayraklarıyla da donatılan park alanını ziyaret ederek, yapılan çalışmaları inceleyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, "Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ismini ölümsüz kılacağımız bu parkımız, bulvar üzerinde olmasının yanı sıra panoramik görüntüsüyle de dikkat çeken bir merkez haline gelecek” dedi.

Tuna, Türk dünyasına yaptığı hizmetlerle Türk milletinin gönlünde taht kurmuş olan merhum Alparslan Türkeş’in ismini verdikleri ‘Türk Dünyası Alparslan Türkeş Parkı’ ile amaçlarının tarih şuurunu genç nesillere aktarmak olduğunu söyledi.

İki yıl önce hızardan odun olmak üzereyken aldıkları ve yeniden toprakla buluşturarak yaşama kavuşturdukları 8 asırlık zeytin ağacının da yer aldığı parkı en kısa zamanda bitirerek, hizmete sunacaklarının bilgisini veren Tuna, “Akbelen Bulvarı Gözne yolu üzerinde yaklaşık 16 bin metrekare alanda inşa ettiğimiz ve ismini ‘Türk Dünyası Alparslan Türkeş Parkı’ olarak verdiğimiz bu alanımızın eski topografyası çok dik bir yamaçtı. Buranın zeminini düzenledik ve 6 katman oluşturduk. Parkımızı Türk devletlerinin bayraklarıyla donattık. Park alanımızda daha önce diktiğimiz Milliyetçi Hareket Partimizin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş’in heykelinin yanına ay yıldızlı al bayrağımızı tutan bilek anıtını da yerleştirdik ve anıt çalışmamızı tamamladık. En tepe noktayı ise geniş bir otağı şeklinde düzenleyeceğiz. Burası konum itibariyle bizim için çok özellikli ve kendi işçimizin alın teriyle yapılmış olan müstesna parklarımızdan biridir. Bu park ile merhum Alparslan Türkeş’in ismi Toroslar’da ilelebet yaşayacak" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı